Fotomodeling

Jak prorazit v modelingové agentuře?

Rubrika článkuFotomodeling 19.04.2016

Jak se připravit na casting do modelingové, či reklamní agentury? Čím se liší příprava a jak to chodí v nejznámějších agenturách? Přečtěte si osobní zkušenosti z modelingových agentur. 

 

Agentur pro modelky je v Česku celá řada. Je důležité vědět, že každá agentura má různé zaměření. Některé se specializují na hing fashion, zatímco jiné obsazují tváře do televizních reklam. Pokud se chcete do některé z agentur dostat, nesmíte to vzdát hned na začátku, ale vyzkoušet jich víc.

 

Podívejte se také na naše kurzy fotografování: Zrcadlovka od A do Z vás naučí kompletně pracovat s fotoaparátem. Kurz fotografování krajiny a přírody, zase obsahuje kapitoly o postprodukci fotek krajiny pomocí bezplatného programu. Pokud se chcete naučit upravovat fotky, mohou pro vás být zajímavé on-line kurzy  Photoshop od A do Z nebo Tajné techniky fashion postprodukce.  Zajímavé jsou také kurzy fotografování jídla nebo Akademie produktové fotografie.  

 

Jak se připravit na casting

Nejprve je potřeba si ujasnit, na co casting je. Pokud je casting do reklamní agentury, je potřeba přijít příjemně naladěná, v normálním oblečení a s úsměvem. Pokud se však jedná o přehlídku nebo prestižnější práci pro nějakou značku, tak hezky oblečená, sebevědomá a dávat najevo svým projevem, že právě Vy můžete reprezentovat značku, či obchod. Každá agentura by podmínky castingu měla poslat předem, je dobré se jich držet.

 

Pokud je casting modelingový, dostane každá modelka např. jen pět minut. Proto musí modelka upoutat, ať komunikací, oblečením, vlasama, pózou. Většinou vám jen položí pár otázek, vyfotí si vás a přeměří, víc času není. Jak zaujmout? Třeba pózováním, výrazem, oblečením.

 

Registrace v castingové agentuře

Když se registrujete do agentury, která si vás zařadí do svojí databáze, je důležité poslat fotky portrétu a postavy. Pokud je to castingová agentura, tak s úsměvem. Pokud modelingová, tak bez úsměvu. Nemusí to být zcela bez make upu, stačí jemné nalíčení. Nejlépe jedna fotka s rozpuštěnými vlasy a další s culíkem, hlavně žádná retuš. Nejlepší je vyfotit se před bílou zdí a mít jednobarevné oblečení, např. černé legíny a triko, oblečení by však mělo být upnuté.

Fotomodeling

Zkušenosti z agentur

Na zkušenosti z modelingových agentur jsem se zeptala profesionální modelky, která si nepřála být jmenována, říkejme jí třeba Klára. Modelingem se dlouhodobě živí jak v rámci agentur, tak na vlastní pěst. Chcete být modelkou, ale nevíte, kde začít? 


Czechoslovak models

Tady Klára začínala. Starali se tam o ni moc hezky, nafotili s ní foto testy a měla jet dokonce do Asie. Protože však byla v nemocnici s ledvinami, přibrala po lécích 5 kilo, což znamená 3 cm na bocích. S tím měla agentura problém a bylo to psychicky náročné, proto se Klára vrátila ke svojí původní bookerce, která ovšem začala pracovat pro Incoming Talents.

 

Incoming Talents

Tady to údajně bylo šílené, sice byla Klárka pod záštitou jedné z nejlepších agentur WM sídlící v Paříži a dvakrát byla v zahraničí, ale dodnes neviděla svoje vydělané peníze. Po této zkušenosti se rozhodla hledat další agentury a vyzkoušela Unique one a Bohemia models.

 

Unique one models & Bohemia models

Tyhle agentury mi Klára popsala jako dobré agentury pro odstartování kariéry, avšak jí už neměly jako zkušenější modelce co nabídnout – bylo to hlavně o free foto testech. Ona dělá modelku především kvůli penězům.

 

Clique models

Poslední zkušenost má s touto agenturou, kde pracuje bývalý booker z Czechoslovak models. Jak sama říká, není to o agentuře, ale o lidech. Booker jí zde vyhovuje a pracuje zde dlouhodobě. Ovšem mimo agentury pracuje také sama na sebe, protože jí agentura není schopna zajistit dostatek zakázek, aby ji to uživilo. Má tedy zakázky jak z agentury, tak si je hledá sama. Což je v Česku zřejmě běžná praxe. Chcete se také živit focením na vlastní pěst? Tohle očekává fotograf od modelky

 

Z uvedených mi agentur mi Klára doporučila hlavně Czechoslovak models, pokud mi nebude vadit jejich přístup, anebo Clique models. Pro nárazovou práci pak zbylé agentury.

Fotomodeling

Ještě je však možnost vyzkoušet řadu dalších českých agentur, které zde nebyly jmenované. Podívejte se na přehled všech českých “ověřených” agentur:

 

 

Neváhejte a vrhněte se do focení, nebo to zkuste v agentuře. Obecně platí, že pokud to děláte pro peníze, nesmíte dbát na kvalitu fotek, ale na peníze – tj. za svou práci modelky dostanete zaplaceno. Pokud vám jde o hezké fotky, tak je to sice rovněž důležité (mít kvalitní portfolium), ale samo o sobě vás to neuživí. Moje osobní dojmy jsou takové, že je úplně nejlepší zkusit prorazit do zahraničních agentur.

Komentáře

Autor článku

Šárka

 

Mohlo by vás zajímat

photographer

Tipy jak si vybrat objektiv

Spousta začátečníků má problém si vybrat správný objektiv. Neví třeba, co znamenají zkratky, které jsou v jejich názvu a někteří ani netuší, že každý objektiv je vhodný na něco jiného. Dnes se podíváme na základní dělení objektivů a řekneme si vše, co byste na začátek měli vědět. Pevný nebo zoom? První byste se měli rozhodnout, jestli […]

Autor článku Kristýna Snášelová Datum článku 23.02.2020
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit

Jak fotit cesty

Ať jsou to polní cesty, městské silnice, dvouproudové dálnice, cesty budou i tak dál stát za fotografii. Jejich význam je především symbolický. Když vidíme fotografii cesty, představujeme si, kam asi vede, co by nám mohl odkrýt horizont a podobně. V podstatě se řadí k zástupu fotek, které nedokonalost dohání svoji atmosférou. A všichni do jednoho […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 07.04.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit V přírodě

Proč jsou některé objektivy tak drahé?

Jednou za čas dostanu otázku, proč jsou některé objektivy o tolik dražší než jiné. Zajímavé je, že právě tahle otázka pochází od amatérských i od profesionálních fotografů – liší se pouze kontextem. Začátečníci chtějí vědět, proč jsou profesionální objektivy dražší než ty spotřebitelské, zatímco profesionální fotografové se zaměřuje spíš na to, co dělá speciální/exotické objektivy […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 01.06.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Základy

Novinky v natáčení videa DSLR

Sony A7S se 4k videem a dalšími profesionálními funkcemi Poslední přírůstek v řadách bez-zrcadlových fotoaparátů firmy Sony si nezadá s profesionálními přístroji. Sony A7S má nový, 12,2MPx full-frame EXMOR CMOS snímač, s vysokou citlivostí (ISO 100-102400, rozšiřitelné až na 50-409600), jehož výstup zpracovává BIONZ X procesor. Při použití přímého přenosu videa přes HDMI dokáže poskytnout 4K (24p nebo […]

Autor článku Ondřej Panáček Datum článku 09.04.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Technické novinky