Kurz fotografování krajiny a přírody

  • Vhodné pro všechny milovníky přírody
  • 83 minut videa
  • 6 kapitol plných informací
  • Kapitola o malování světlem v krajině

699

prodaných
kurzů

990.00 Kč 890.00 Kč

» Více informací

Zde se vám odhalí ty nejlepší triky fotografů - krajinářů. Focení proti světlu, skládání fotografií, tone mapping a programy zdarma na úpravu fotek. Naučíte se vymáčknout z vašich fotografií přírody a krajiny absolutní maximum. A to platí i pro fotografie, které už máte vyfocené, leží na disku a možná právě čekají na tuto chvíli. Žádné dlouhé povídání. Meterologická příprava, check-list než odejdete fotografovat, aplikace na určování pozice slunce, modrá a zlatá hodinka a mnoho dalších pojmů a technik se naučíte díky tomuto kurzu!

Přehled kapitol

Meterologické minimum pro krajináře

Každý kdo fotí krajiny se už naučil předvídat počasí. V této kapitole se dozvíte zajímavé informace, jak profesionální fotograf provádí meterologickou přípravu na fotografování z určitého místa. Triky s vrstevnicemi, výpočet trasy na lokaci, parkování atd.

Než vyrazím fotit

Profesionální fotograf musí být vždy 100% připraven na každou akci. Zde se proto dozvíte osobní workflow kontroly techniky před každou akcí, která se vám rozhodně vyplatí znát.

Neznámé triky při práci se stativem

Stativ patří mezi nejdůležitější nástroje fotografa krajináře. Na ovládání zrcadlovek najdete mnoho kurzů ale o tom, jak správně ovládnout stativ se příliš nemluví. A právě takovéto drobnosti činí rozdíly mezi špičkovými krajináři a průměrnými amatéry.

Profesionální techniky focení krajiny u skalní mostu Bastei

Samotné srdce tohoto kurzu leží v této kapitole. Dozvíte se přesné postupy na fotografování krajiny při východu slunce na zahraniční lokaci. Součástí této kapitoly je také triky, jak pomocí drobnosti, která neváží ani 100g vytvořit z obyčejného objektivu makro objektiv.

Mumlavský vodopád

Také obdivujete fotografie zasněných vodopádů s étericky splývající vodou? Zde se dozvíte přesný postup, jak jednodušte tyto fotografie vytvořit. Krok za krokem.

Techniky postprodukce v krajinářské fotografii v programu zdarma

Photoshop je drahý nástroj a proto jej nebudeme nutit do jeho koupě. Naopak. Díky tomuto kurzu ušetříte několik tisíc, protože budeme pracovat s programem na úpravu digitální fotografií, který je k dispozici naprosto zdarma a půjde na jakémkoli počítači.

Spojení více fotografií do jedné

Fotografování krajiny je velmi specifické v tom, že fotíme scénu s extrémním dynamickým rozsahem. Proto bude někdy potřeba výslednou fotografii spojit z více snímků. V této kapitole se dozvíte jak na to!

Vytváření extrémního dynamického rozsahu v programu zdarma

Už jste se někdy zamilovali do dechberoucích fotografií východů slunce? Pak se můžete naučit takové fotografie vytvářet. Opět pomocí specializovaného softwearu, který můžete opět stáhnout zcela zdarma. V této kapitole se dozvíte jak!

BONUS: Po západu slunce nic nekončí

Kapitola zdarma z kurzu Tajemná světla, ve které se naučíte speciální techniku, jak vylepšit fotografie krajiny i po západu slunce. Silně doporučujeme ke shlédnutí.

Lektor kurzu

Tohoto exkluzivního fotokurzu je fotograf Filip Obr, profesionální fotograf a contributor New Yorské fotobanky Shutterstock. Jeho webovou stránku naleznete na filipobr.com

- 10% 990 Kč

890 Kč

990.00 Kč 890.00 Kč

Klikněte na tlačítko “Zakoupit” a na další stránce vyplňte formulář. Pokud zaplatíte on-line platební kartou, dostanete do několika minut do e-mailové schránky osobní přihlašovací údaje do on-line kurzu. Poté se na této stránce přihlásíte a můžete začít sledovat výuková videa. Pokud zaplatíte bankovním převodem, přístup do on-line kurzu vám zašleme do e-mailu ihned po připsání platby.