Jak fotit pod vodou

Jak fotit pod vodou

Priligy (basta fare clic per la fonte Cloridrato): sicurezza e modo d'azione. Priligy (Dapoxetina Cloridrato) è un farmaco che serve per curare le seguenti malattie: Priligy è indicato per il trattamento dell'eiaculazione precoce (EP) in uomini adulti di età compresa tra 18 e 64 anni.

Rubrika článkuJak fotit Lidi V přírodě Ve městě 14.07.2014

Fotografování pod vodou, obvykle při šnorchlování nebo potápění, je příjemným způsobem jak získat neobvyklé a krásné vzpomínky na dovolenou. Ať už chcete vyfotit portrét právě potopených přátel v bazénu nebo hejno rybiček v moři, zde je pár tipů, které vám pomohou ke krásným fotografiím.

1. Pod vodou

Prvním krokem bude nutnost pořídit buď podvodní fotoaparát nebo vodě odolné pouzdro. Fotoaparáty pod vodu jsou většinou levnou záležitostí, kterou pořídíte v každé drogerce, a který je povětšinou dodáván s pouzdrem. Pokud chcete fotografie kvalitnější a trpíte představou, že by se na vaši zrcadlovku mělo prášit, zatímco vy budete na dovolené, kupte voděodolný obal.

 

shutterstock_151116977

2. Kouzlo vody

Pamatujte, že pod vodou bude vše vypadat větší, a proto se i vzdálenost bude jevit jinak. Fotoaparát bude schopen zaostřovat na určité vzdálenosti.

 

shutterstock_97325369

3. Vzdálenost

Dostaňte se blízko k objektu, který si přejete fotografovat. Pod vodou je světlo filtrováno, takže světlo, které se dostane pod hladinu bude namodralé a i když váš zrak bude schopen pojmout toto světlo, váš fotoaparát nikoli. Musíte se proto dostat k objektům dostatečně blízko, jinak budou snímky vybledlé.

4. Odstup

Je důležité se k objektům dostat blízko, ale zejména v případě použití externího blesku radíme zachovat si odstup. Perfektní vzdálenost pro pořizování snímků je 1,2 – 1,8 m, nebo blíže, pokud máte makro objektiv. A když se budete blížit pomalu a opatrně, určitě se vás nelekne ani to barevné hejno rybiček, které byste tolik chtěli vyfotografovat. 

 

shutterstock_238287796

5. Krytí

Nejdůležitějším bodem je umýt vnější kryt po každém použití. Nikdy kryt (nebo pouzdro) neotevírejte, pokud jste ještě mokří z vody a kape z vás voda nebo ve vlhkém prostředí. Použijte vysoušecí sáčky (ty, které se dávají zpravidla do krabic od bot), které umístěte do krycího obalu, abyste udrželi fotoaparát v suchu a zabránili zamlžení čočky.

Komentáře

Autor článku

Karolína Herzogová

Autorkou článku je Karolína Herzogová, fotografka, která svůj čas zodpovědně dělí mezi fotografování zvířat v divoké přírodě České republiky a osvětu začínajících fotografů prostřednictvím článků na Tipech jak fotit.

 

Mohlo by vás zajímat

Najdete se? Dalších 7 typů fotografa

Najdete se? Dalších 7 typů fotografa

Po úspěšném článku 6 typů fotografa. Který jste vy? jsem si posvítila na další známé a neznáme druhy. Snad se tentokrát naleznete mezi adrenalinovými šílenci, trpělivými ornitology nebo cokoli mezi tím. 1. Architekt Architekt miluje geometrii budov. Často si vybírá jako prostředek černobílou fotografii, aby zdůraznil linie a úhly. Samozřejmostí jsou snímky s dlouhou expozicí. Naleznete jej s očima vzhůru […]

Autor článku Monika Manová Datum článku 20.02.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Zajímavosti
jak fotit krajinu

S jakým objektivem fotit krajinu? (Nikon)

Jaké jsou ty nejlepší objektivy od Nikonu, se kterými se vydat fotografovat krajinu? Poté, co vyšel můj poslední článek o sklech vhodných k fotografování svateb, rozhodla jsem se, že napíši ještě jeden, tentokrát na téma krajinky (další článek vyjde v nejbližších dnech na téma Divoká příroda). Nicméně dnes budu mluvit o objektivech od Nikonu, které […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 26.09.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Základy
Danny Worm

Danny Worm: Umění není tvořit 8 hodin denně, 5 dní v tejdnu.

Pro začátek by mě zajímalo, jak ses vůbec dostal k fotografování? Jak vznikl pseudonym Danny Worm? Tak nějak postupně. Na rozdíl od zbytku rodiny jsem nikdy nepropadl sportu. Jednak mám jistý handicap a jednak jsem se vždy realizoval v nějaké tvůrčí činnosti. Celkově mám jiné zájmy než rodina. Na základce jsem hrál na flétnu a na klavír […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 17.12.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Rozhovory
pandemie

Co fotit, když venku řádí pandemie?

Nudíte se doma? Projíždíte si staré archivy fotek, koukáte na seriály a zabíjíte čas? Zkuste tento čas vyplnit nějakými kreativními nápady a tvorbou. Dovolte mi Vás trochu inspirovat. Vydejte se do přírody Vydejte se někam mimo civilizaci. Pomůžete tak svému tělu a ještě můžete pořídit například krásné fotografie krajiny. Pokud se neradi zaobíráte horizontem a […]

Autor článku Jakub Hrubý Datum článku 15.04.2020
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit