Youpic

Nejlepší sociální média pro fotografy

Rubrika článkuČlánky Inspirace na víkend Jak fotit Zajímavosti 13.08.2019

Dnes je více než kdy jindy k dispozici několik příležitostí pro fotografy na to, aby se zviditelnila jejich tvorba. V tomto článku najdete 8 nejlepších platforem, které vám pomohou vaše fotografie zviditelnit.

 

Pravidelné zveřejňování vašich prací v online komunitě, je jedním z nejlepších způsobů, jak získat pozornost.

 

Spíše než zveřejňování každé fotografie, kterou jste vyfotili, je lepší vytvářet série nebo příběhy, které budete sdílet se světem online moderním způsobem. Můžete si tak vytvořit svou vlastní galerii a pořádat různé výstavy. Je to zdarma a každý to může zkusit! 🙂 Fotografování na sociálních sítích otevřelo dveře do světa příležitostí a pro fotografy je vizuální oblast online světa naprosto ideální. Máte totiž úplnou kontrolu nad tím, co publikujete. Facebook a Instagram se zdá být dobrou volbou na začátek, ale zde objevíte užitečné aplikace, které vám pomůžou udělat velké kroky směrem k tomu, abyste se stali inspirací pro profesionální fotografy.

 

Právě teď je ten nejlepší čas, abyste tyto aplikace konečně vyzkoušeli i vy!

BEHANCE – by Adobe

Jestli na úpravu fotek používáte Adobe Photoshop nebo Lightroom, maximálně vám doporučuji, aby jste Behance vyzkoušeli. Tato aplikace je plná výtvorů od fotografií, grafik, ilustrací a různých designů a umělců. A jestli se necítíte na to, že byste chtěli sdílet svou práci, Behance vám dodá alespoň obrovskou inspiraci!

 

Kvalita prací, které zde najdete je skvělá. Najdete tu vše, co vás napadne – od extrémně uměleckých úprav, které až opouští žánr fotografie po krásné přirozené krajiny.

 

Při vytváření profilu na Behance si můžete vybrat, které oblasti umění vás zajímají nejvíce. Aplikace vám na základě vašeho výběru bude zobrazovat práce, které vám budou bližší.

 

Můžete si vytvářet vlastní projekty a kolekce vaší práce, které si lidé budou moci prohlédnout. Ale je toho mnohem víc, než jen sdílení fotografií! Bihance má „live“ oblast se vzdělávacími videi o tom, jak používat editační programy Adobe.

 

Na to, aby jste se mohli přihlásit k Behance, potřebujete účet Adobe. A pokud doufáte, že jednou budete pracovat jako profesionální footgraf, je téměř nutné, abyste měli přístup do cloudu Adobe Creative Cloud.

behance


 

VERO SOCIAL 

Toto zdánlivě nové „dítě“ už nějakou dobu existuje, ale v poslední době získal prudký nárůst kreativity a konečně předvádí svou práci.

 

Můžete nejen sdílet svou práci, vytvářet galerie a sítě s lidmi, ale také můžete sdílet svou oblíbenou hudbu, odkazy, místa a myšlenky. Pro ty, kteří chtějí opustit neustále se měnící algoritmus Instagramu a vrátit se do světa, kde všichni ve vašem seznamu vidí vše, co zveřejníte, můžete být právě Vero Social právě to, na co jste čekali.

 

Jestli nemáte v plánu zkoušet všechny aplikace, co tu najdete, raději vám doporučím investovat čas do Behance nebo Seller Stories. 🙂

Vero


 

STELLER STORIES

Vytvářejte mini časopisy!

 

Snili jste někdy o své vlastní foto publikaci? Steller vám vytváří vaše mini časopisy. Vrstvy jsou čisté a moderní, proces je jednoduchý, zábavný a návrhy stránek fungují krásně s obrázky, které vložíte přímo z vašeho telefonu. Spojte příběh vašeho výletu, sbírku vašich kreativních fotografíí nebo fotografie z vašich oblíbených míst po celém světě… je to váš příběh, můžete psát o čemkoliv si přejete! Steller nabízí poutavou kreativní komunitu a váš příběh můžete sdílet s dalšími sbírkami v celé aplikaci. Sám Seller pravidelně uvádí příběhy pro své velké publikum, což může být velkou podporou pro vaše focení.

Steller

INSTAGRAM

Pokud máte účet na Instagramu, vložte jméno svého účtu do komentářů níže, aby jsme si všichni mohli prohlédnout vaši práci! 🙂

Instagram je nejrychleji rostoucí platformou sociálních médií v okolí a pro fotografy je vizuálně inspirující a povzbuzující. Prostor pro sdílení vaší práce a udržování vztahů se svými followery je dobrý směr pro vytvoření důvěry ve vaší fotografii a vytvoření vaší virtuální galerie. Pravděpodobně jste si všichni všimli, že se u příspěvků začínají objevovat změny. Objevují se většinou pouze u účtů, u kterých jste si zapnuli oznámení na příspěvky. V mých očích je to ale i tak obrovská platforma k zapojení s komunitou.

Instagram


 

YOUPIC

„Na YouPic jsem se zaregistrovala teprve před chvílí, ale jsem mile překvapena. Zveřejnila jsem zatím jen 10 fotografií, které dohdomady získaly už 360 000 shlédnutí! Šílené, že?“ říka fotografka Lisa Michele Burns. YouPic působí trochu jako Flickr – lidé mohou sdílet fotografie, komentovat nebo se účastnit tématických soutěží.

Youpic


TROVER

Komunita milovníků cestování!

Spojení milovníků cestování na této mapované stránce. Díky přesným destinacím zde můžete sdílet fotografie s přesnou polohou fotografie s ostatními lidmi. Stránka je světlá, sociílní a aplikace je příjemná a snadno se používá, i když chcete rychle nahrát fotografii.

Trover


PINTEREST

Pinterest je tu už nějakou dobu, ale ejí schopnost propojit se s vaším portfoliem nebo webovou stránkou mě nedávno upoutala. Někteří fotografové říkají, že více než 50% jejich online provozu je pouze na Pinterestu. Tohle je dostatečný důvod na to, proč tuhle aplikaci vyzkoušet. Cestovní fotografie je jedním z největších témat na Pinterestu. Sdílením vašich fotografíí získáte několik prokliků přímo na váš web / blog nebo sociální účet. Jestli hledáte inspiraci na určité téma, tahle aplikace vám určitě pomůže!

Pinterest Nový textový dokument

Komentáře

Autor článku

Kristýna Snášelová

Studentka oboru Fotografie na střední škole Art Econ. V budoucnu bych se ráda věnovala focení svateb, tak mi držte palce. :)

 

Mohlo by vás zajímat

Jak fotit jídlo

Jak fotit jídlo

Fotografování jídla je o mnoho víc, než jen vytvořit fotku toho, co jste uvařili. Ve skutečnosti je toto odvětví fotografie mnohem kreativnější. Nebojím se říc, že jde o celé umělecké odvětví. Když začnete sledovat práce různých fotografů jídla, časem možná dojdete k zjištění, že jídlo je vlastně jen postředkem, jak dosáhnout silné fotografické kompozice plné […]

Autor článku Filip Obr Datum článku 07.07.2013
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Doma Jak fotit
styl

Jak si najít svůj styl ve fotografování?

Mnoho lidí si může myslet, že to je jednoduché ale není. Váš vlastní styl ve fotografii nenajdete po dvou dnech focení na dovolené. K tomu najít si vlastní styl pomáhá vědět co vlastně každý styl vytváří. Začněte tím, že si určíte co do vašich fotek chcete zakomponovat a čemu se chcete naopak vyhnout.   Snažte […]

Autor článku Jakub Hrubý Datum článku 18.11.2019
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Články Jak fotit Tipy & Návody Základy

Krásné snímky bez nutnosti opustit domov

Takže otázkou je: chcete fotit nebo chcete být fotografem? Zabývám se těmito dvěma nápadně zábavnými otázkami pokaždé, když si zajdu na squash – chtěla bych být hráčkou squashe, ale při časovém omezení a životních událostech squash pouze hraji. Naštěstí si vyfotografování perfektního snímku nežádá takové množství času, jako trávit celá odpoledne na kurtu. A protože […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 02.03.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Doma Jak fotit
Portrét

5 tipů jak fotit ženy

Když sebe samu pokouším nějak pěkně vyfotit, většinou se po pár vteřinách začnu nenávidět a počítat věci, které mi vadí a ke kterým jsem si po dvaceti letech vybudovala neochvějnou nenávist; zplihlé vlasy, tvar mého obočí nebo neviditelné lícní kosti. To jsou moje komplexy navzdory faktu, že fotím. Jak bych tedy mohla po chudákovi ženské, […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 16.10.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit Lidi