40 důvodů, proč je FotoVýzva nejlepší kurz fotografování

Rubrika článkuÚprava fotografií 12.02.2017

1. Od nového roku? Od pondělku? Od zítřka? NE, HNED!

Chcete se naučit fotit? Tak to neodkládejte a skočte do toho hned dnes!

 

2. Email na každý den.

Poté, co FotoVýzvu koupíte, začne vám každý den chodit email, a to po dobu 21 dní. Dozvíte se z něj, co dnes bude na programu, co se naučíte a spolu s ním i odkaz na kapitolu pro každý den. 🙂

 

3. Kapitola na každý den. 

A dostáváme se k jádru! Každý den na vás bude čekat jedna kapitola s videem, díky kterým se propracujete k perfektnímu ovládnutí zrcadlovky. 🙂 A jaké že to jsou vlastně kapitoly? Můžete se těšit na kapitoly s názvem „Poznejte dokonale svůj fotoaparát“, „Kompozice – ocelové pilíře fotografie“, „Ostrost“ ale i přesné pracovní postupy, ve kterých se naučíte fotit perfektní portréty, krajiny anebo zvířata. 🙂 A samozřejmě mnoho, mnoho dalšího!

 

4. Praktické cvičení na každý den.

Že se chcete naučit fotit? Čtete si teoretické informace z knížek, webových stránek, ale nic vás nedonutí vzít foťák do ruky a vyzkoušet si všechny tyto informace „na živo“? Na každý z 21 dní jsme vám připravili cvičení – donutí vás vzít foťák do ruky a jít si všechny získané informace procvičit i prakticky!

 

5. Přehled kapitol

Stále jsme vás nepřesvědčili, že je FotoVýzva nejlepší kurz fotografování pro začínající fotografy? Podívejte se na krátké sestřihy kapitol, které jsme vám daly k dispozici, abyste nekupovali zajíce v pytli!

 

6. Poznáte dokonale svůj fotoaparát

Protože pokud chcete tvořit zapamatovatelné snímky, potřebujete znát techniku. Michelangelo by Sixtínskou kapli taky nevyzdobil s novými štětci a barvami, a to hned na první pokus. Krom fotoaparátu samotného se naučíte pracovat i s objektivy a jejich ohnisky.

 

7. Dozvíte se, co dělat než vyrazíte fotit

Víte, jaký je rituál profesionálních fotografů před přípravou na důležité focení? A které věci byste si před focením rozhodně měli sbalit do brašny?

 

FotoVýzva

 

8. Ovládnete závěrku

Víte, že existují tisíce věcí, na které se dá při přípravě na focení zapomenout? Doslova. Ale vy se toho bát nemusíte, protože jsme pro vás připravili celou jednu kapitolu s názvem „Než vyrazím fotit“!

 

9. Ovládnete clonu

Co je to vlastně to podivné písmeno f

Neznamená nic menšího než clonové číslo. A k čemu je vlastně clona při focení dobrá? Věnovali jsme podrobnému vysvětlení celý jeden den – tato maličkost totiž ovlivňuje jak moc bude pozadí na snímku rozmazané. No přiznejte se – kolik z vás si koupilo zrcadlovku kvůli nádherně rozmazanému pozadí, kterého jste s kompaktem nikdy nedosáhli?

 

10. Ovládnete hodnotu ISO

Pokud se nenaučíte ovládat citlivost ISO na svém fotoaparátu, řítíte se do pěkného maléru. Existuje hned několik způsobů, jak může ISO zničit jinak perfektní snímek – fotka může být přesvětlená, podsvětlená anebo plná šumu. Po prostudování této kapitoly se vám ale ani jedna z těchto alternativ nestane osudnou!

 

11. Naučíte se poznávat a používat to správné světlo

Víte, že fotografové si mezi sebou přejí místo dobrého dne dobré světlo?

Není to náhodou. Profesionálové totiž ví, jak důležité je při fotografování vychytat to správné osvětlení. Provedeme vás světem přirozeného, ale i umělého světla a vy ani vaše fotky se už nikdy neztratíte ve stínech.

 

12. Budete mít konečně perfektně ostré fotky

Jedním z nejhlavnějších důvodů ke koupi zrcadlovky bývá kromě rozmazaného pozadí i ostrost – stejné s kompaktem ani telefonem zkrátka nedocílíte, ani kdybyste fotku prohnali dvaceti Photoshopy! Ale pouze koupě zrcadlovky vám stačit nebude. Je tu totiž mnoho zákoutí a nástrah, které vám ostrou fotku mohou zničit.

 

FotoVýzva

 

13. Kompoziční pravidla se stanou vašimi nejlepšími přáteli

Viděli jste někdy pěknou fotografii, ale provázel vás neodbytný pocit, že je na ní něco špatně? Často je za tím špatná kompozice. Umístění objektů na snímku je nanejvýš důležité. Víte třeba, že správně zvolené popředí dodá fotografii na hloubce? Mnoho dalších tipů a triků se dozvíte v této kapitole. Zároveň si i prakticky procvičíte mnoho kompozičních pravidel.

 

14. Dokonalou barevnost snímků vám budou všichni závidět

Žlutý sníh? Ten nemusí mít na svědomí pouze psi! Často je za tím špatné vyvážení bílé na fotoaparátu. Vy se ale bílého (případně modrého) sněhu vůbec nemusíte obávat! Naučíme vás, jak bílou správně vyvážit a jak docílit toho, aby bylo zobrazení barev naprosto totožné s realitou (a lepší!).

 

15. Dáte sbohem příliš tmavým, ale i příliš světlým fotkám

Noční fotografování jako neřešitelný problém? A co přímé sluneční světlo na sněhu? My chceme snímky ani ne příliš tmavé, ale ani ne příliš světlé, zkrátka tak akorát. Výborným nástrojem, který vám pomůže fotografii optimalizovat, a to jak při samotném fotografování, tak při dodatečných počítačových úpravách, je histogram. Naučte se s ním pracovat stejně dobře, jako profesionálové!

 

16. LORD OF THE PORTRAITS

Portrétní fotografování není nejoblíbenější fotodisciplínou náhodou. Nápadité portréty ovládají internet, ale i stránky časopisů a výstavní síně. Není se co divit – vždyť co je krásnější než zachytit lidské pocity, emoce a krásu, která se skrývá v každém? Techniku, prostřední, atmosféru, ale i kompoziční pravidla profesionálů, jaká se v portrétní fotce každodenně používají, detailně rozebereme v této obsáhlé kapitole.

 

4 tipy na perfektní portrétové pozadí

 

17. Na své si přijdou i pejskaři!

Pokud se spíš než lidským portrétům chcete věnovat těm psím, potažmo zvířecím, rádi vás uvítáme v kapitole „Zoologické fotografické žně,“ kterou nás provede wildlife fotograf Petr Bambousek. Češi jsou národem zvěromilů – a proto jsme pro vás v kapitole o focení v Zoo uchystali mnoho tipů, vč. přesného nastavení fotoaparátů, „odstranění“ plotů a skel anebo elegantního nahrazení ošklivého pozadí za fotografovanými zvířaty.

 

18. Krajinu jak na coveru National Geographic? To nebude problém

Po portrétní fotografii je ta krajinářská obsahově nejobsáhlejší. Není divu, jelikož se v ní skýtá mnoho úskalí a spousta začínajících fotografů si myslí, že perfektní krajinářskou fotografii vyfotí třeba na rodinném výletě do Prachovských skal. 

 

Cesta je ale mnohem trnitější, zato s výsledky hodných coveru National Geography. V této kapitole jsme se vydali na německou Bastei. Krom nejvhodnějšího času i místa na focení krajiny vám odhalíme i přesné nastavení zrcadlovky, ale i profesionální triky při práci se stativem a následné úpravy v Photoshopu.

 

FotoVýzva

 

19. Dárečky s praktickým využitím.

Po koupi krabicové FotoVýzvy vám zašleme BOX PRO FOTOGRAFA, který obsahuje pár fotografických vychytávek: celý kurz na flashce ve tvaru zrcadlovky, objektivový náramek, vodováhu do saněk zrcadlovky, která vám vždy bezpečně ohlídá rovnost horizontu a tištěná brožovaná cvičení, to vše v hodnotě 1000 Kč.

 

20. Online verze kurzu

Pokud netoužíte po dárečcích, můžete si koupit kurz online, a to za výrazně nižší cenu. Tato varianta vás vyjde na pouhých 1990 Kč.

 

21. Lektoři k dispozici 24/7.

Po celou FotoVýzvu (a samozřejmě i po skončení kurzu) vám budou k dispozici lektoři kurzu, a to prostřednictvím uzavřené facebookové skupiny FotoVýzva, do které Vás po koupi kurzu zařadíme. Zde budete moci diskutovat o svých, ale i cizích fotografií a dozvíte se mnoho praktických rad a tipů!

 

22. Více jak 10 lokací.

Kapitoly jsme pro vás natáčely v rozmanitých kulisách a exteriérech – dávno opuštěná továrna Veleslavín, skalní most Bastei v Německu, ateliér, ale i pražská náplavka atd. Zkrátka žádná nuda a stále se bude na co dívat!

 

FotoVýzva

 

23. Facebooková skupina FotoVýzva

Do té budete po koupi kurzu přidáni. Zde se budete setkávat s lektory, diskutovat nad fotkami, ale i nad případnými problémy s fotografováním.

 

24. Petr Bambousek.

Současná elita mezi wildlife fotografy. No ano! I on se podílel na tvorbě FotoVýzvy (provede vás celou jednou kapitolou o focení zvířat). Ale víc vám o sobě řekne sám. 🙂

 

FotoVýzva

 

25. Tajemství reverzní techniky

Ani profesionální fotografové neznají tento nenápadný trik. A můžeme vás ujistit, že nebude jediný z vychytávek, které se ve FotoVýzvě naučíte. Reverzní techniku můžete využít doslova všude a nejlepší na ní je, že krom objektivu a zrcadlovky k ní nepotřebujete vůbec, ale vůbec nic. 

 

26. Vychytané mobilní aplikace

Mysleli jste si, že vychytané mobilní aplikace pro fotografy neexistují? Tak to se pletete – a jakmile je poznáte, věřte, že se už bez nich neobejdete. 

 

27. FullHD

Kostičkované video v domácích podmínkách? Tak to od FotoVýzvy nečekejte. Jedná se o kvalitní FullHD video na nádherných lokacích, obohacené mnohými zajímavými informacemi. Zkrátka radost pohledět. 🙂

A jelikož jsme si vzali vaše podněty z minulých výukových DVD k srdci, vytvořili jsme i krabicovou verzi (na flashdisku ve tvaru zrcadlovky najdete veškerá videa z FotoVýzvy, rozdělená podle dnů, bez nutnosti připojení k internetu). Mnoho přespolních si totiž stěžovalo na pomalé připojení, v důsledku kterého se jim video sekalo. Na to můžete rovnou zapomenout a vychutnat si fullHD offline. 🙂

 

28. Pohodlí domova

Sympatické na FotoVýzvě je, že mnoho praktických cvičení (např. poznávání fotoaparátu), zvládnete z pohodlí vašeho domova. Nebudete se při tom muset trmácet na skupinový workshop, kde by se vám lektor na 100% nemohl věnovat. Další výhodou je fakt, že na cvičení budete mít dost času a budete moci postupovat dle svých vlastních potřeb.

 

29. Dostatek čerstvého vzduchu

Nebojte se, že praktická cvičení, která na vás čekají, zvládnete z pohodlí domova. Fotografování je stejné jako cvičení – abyste měli nádhernou a vyrýsovanou postavu, musíte na ní dřít úplně stejně, jako na perfektní fotografii. Čekají vás výlety do přírody, ale i do města a postupné seznamování se zrcadlovkou.

 

FotoVýzva

 

30. Základy focení v ateliéru

Zafotíme si i v prostředí ateliéru s ateliérovým příslušenstvím Photon Europe. Bude nám o něm povídat jeden z nejzkušenějších fotografů akrů, fashion a glamour – Petr Kuchař.

 

31. Dostane se i na Photoshop

Pokud máte strach, že se v celém kurzu nebudeme pohybovat v Photoshopu, tak se mýlíte – budeme totiž objevovat i taje tohoto perfektního softwareu na úpravu fotografií. Nemějte strach – z oficiálních stránek si ho můžete stáhnout na 30 dní zdarma a procvičit si tak všechny funkce, které vám ukážeme. 

 

FotoVýzva

 

32. Vyvarujete se reklamní bublině

Že jste na FotoVýzvu neviděli reklamy na dálnici ani v televizi? Nevšimli jste si ji ani ve fotočasopisech? Není se co divit. Neutrácíme peníze za falešnou reklamu, ale za opravdové zkušenosti, aktuálně si můžete přečíst recenzi od Igora Bondara. Investujeme i do vás – našich zákazníků, a to prostřednictvím našeho času ve facebookové skupině i skrze dárečky v krabicové verzi. 🙂

 

33. Recenze od předních fotografů

Aby jste měli FotoVýzvu zrecenzovanou od profesionálů, rozhodli jsme se ji nabídnout k hodnocení předním českým profesionálních fotografů. Můžete se těšit na mnohá zvučná jména, která sledují FotoVýzvu právě teď, aby vám na ni za pár dní odevzdali objektivní názor.

 

34. Urbex

Toužili jste se někdy podívat do polorozpadlých anebo opuštěných továren/domů/kostelů, ale báli jste se, že byste tam mohli narazit na nepříjemné překvapení v podobě bezdomovců, squaterů nebo feťáků? S námi jednu takovou továrnu objevíte, a konečně budete moci z bezpečí domova zjistit, jak ten urbex vlastně vypadá.

 

FotoVýzva

 

35. Amatérské i profesionální vybavení

Nebojte se, že bychom v celém kurzu používali pouze tu nejnovější profesionální techniku – naopak, využíváme poměrně dostupné amatérské i profesionální zrcadlovky, objektivy i příslušenství.

 

36. HOMEMADE

Abyste nemuseli investovat zbytečné peníze do dalšího fotopříslušenství, připravili jsme pro vás i několik homemade pomocníků, které drahé příslušenství nahradí.

 

37. 40 let zkušeností

Ano, čtete správně – fotografové, kteří se na vzniku FotoVýzvy podíleli, mají dohromady víc než 40 let zkušeností. A to už je přece pěkných pár informací, které vám rádi předáme. 🙂

 

FotoVýzva

 

38. Garance vrácení peněz

Každý fotografický kurz, který najdete na Master Class vznikal několik měsíců a je výsledkem dlouholetých zkušeností lidí z oboru, sloučení mnoha znalostí z různých disciplín a kvalitní teorie. Hrajeme na kvalitu. A za kvalitou si stojíme. Pokud se nic nenaučíte, vrátíme vám do 30-ti dnů peníze.

 

39. Kvalitní vzdělání za pár kaček.

Za jednodenní kurz fotografování pod taktovkou profesionálního fotografa zaplatíte kolem 3 tisíc. Za 2990,- (krabicová verze) anebo 1990,- (online verze) dostanete těch dní 21! Dva lektoři, dvojnásobek informací.

 

40. Výzva

Přijměte FotoVýzvu a my z vás uděláme velmi zdatné fotografy. Vyberte si svědomitě, koho si zvolíte za učitele.

Komentáře

Autor článku

Karolína Herzogová

Autorkou článku je Karolína Herzogová, fotografka, která svůj čas zodpovědně dělí mezi fotografování zvířat v divoké přírodě České republiky a osvětu začínajících fotografů prostřednictvím článků na Tipech jak fotit.

 

Mohlo by vás zajímat

Jak fotit v mlze

Jak fotit v mlze

Dnes se článek věnuje fotografování v mlze. Mlha či mlžný opar nám může napomoci k vytvoření toho nejlepšího krajinného snímku, který jsme kdy udělali, ale vyfotit snímek tak, aby nevypadal ploše, nebo objekt nebyl úplně skrytý, je složitější. 1. Kdy fotit mlhu Mlha se objevuje v každém ročním období, ale hustota kapiček rozptýlených ve vzduchu, […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 26.05.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit Tipy & Návody V přírodě Ve městě
Marián Béreš

Rozhovor s Mariánem Bérešem

S fotografem slovenského původu Mariánem Bérešem jste se setkali již v článku o fotoblozích o makrofotografii. Jeho specializací je ale krajinářská fotografie, na které s lehkostí zachycuje krásy Čech a Slovenska. O ranním cestování za hluboké tmy, koučování a osobní filozofii čtěte v následujících řádcích.     Prozraďte nám první ranní myšlenky? Jak vypadá Váš běžný den? […]

Autor článku Monika Manová Datum článku 13.10.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Rozhovory
Forb

Jak fotit urbex

Urbex je fenomén, který hýbe fotografickým světem a nejen jím. Pro ty, kteří by snad ještě nevěděli – urbex je fotografování opuštěných budov.  Rozhodli jsme se proto natočit video, kde ukazujeme tipy jak fotit urbex. Ve videu se ale dozvíte i mnoho zajímavých tipů, jak fotit interiéry. 

Autor článku Filip Obr Datum článku 09.12.2016
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit Ve městě
Igor Bondar

RECENZE Igora Bondara: Fotografický kurz FOTOVÝZVA

Jako každému fotografovi, tak i mě se často stává, že otevřu zprávy na facebooku a mám tam dotazy od mladých začínajících fotografů a fotografek, jak vlastně na to, jak udělat tu správnou fotku, která ohromí svět, nebo aspoň přátele. Já osobně vždy říkám, že nikdy nikoho nemůžeme naučit danou věc tak dobře, aby hned udělal […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 30.01.2017
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Úprava fotografií