styl

Jak si najít svůj styl ve fotografování?

Rubrika článkuČlánky Jak fotit Tipy & Návody Základy 18.11.2019

Mnoho lidí si může myslet, že to je jednoduché ale není. Váš vlastní styl ve fotografii nenajdete po dvou dnech focení na dovolené. K tomu najít si vlastní styl pomáhá vědět co vlastně každý styl vytváří. Začněte tím, že si určíte co do vašich fotek chcete zakomponovat a čemu se chcete naopak vyhnout.


 

Snažte se najít chyby na vlastní práci

Tím, že budete svou práci zhodnocovat a napravovat špatné snímky se budete velmi posouvat kupředu.

Přezkoumání vašich fotografií neznamená, že budete jen určovat, které se vám líbí a které nelíbí. Jde o to zjistit, co vás nejvíce oslovuje a na čem chcete stavět.

stylSnažte se být jedineční

Vývoj osobního stylu může být složitý, zejména pokud se řídíte tím co je zrovna populární na sociálních médiích. 

To může být v dnešní době velký problém. Na instagramu vidíme obrázek za obrázkem a je velmi těžké nenechat tím ovlivnit náš styl. 

To co vidíme každý den na internetu, nám začne nechávat stopy v naší mysli a příště až budeme stát před nějakou scénou podobnou té, kterou jsme již viděli na sociálních sítích, náš mozek to rozpozná a bude se snažit napodobit tuto fotografii.
Nenechte se lehce ovlivnit ostatními.

stylVytvořte postprodukci již dopředu ve vaší hlavě

Úprava neboli postprodukce vašich fotografií je také důležitou součástí vašeho stylu.

Jednoduše své fotografie upravte tak, aby to bylo příjemné pro váš pohled. A nenechte nic ovlivnit vaše rozhodnutí, jde především o vás a hledání vašeho stylu.

Během úprav budete moci změnit sytost, barvu, kontrast, jas a strukturu obrázků. Každý má rád něco jiného a proto pečlivě pozorujte, jak se fotografie s úpravami mění.

stylZkontrolujte, zda scéna odpovídá vašemu stylu.

Při nahrávání fotografií do počítače se vám mohou některé snímky líbit více než jiné. Snímek, který se rozhodnete upravit a zahrnout do svého portfolia, je také základním prvkem vašeho osobního stylu.

Někdy se můžete nechat strhnout skupinou, pokud jdete fotit například s přáteli a bude vám později při procházení snímků připadat jakoby jste snímky ani vy nenafotily.

Komentáře

Autor článku

Jakub Hrubý

Student střední školy (obor fotograf v reklamní praxi), který se snaží dělat co ho baví. Chodím také jako amatérský model na přehlídkách za naši školu.

 

Mohlo by vás zajímat

Jak fotit duhu

Jak fotit duhu

Také Vám připadá moment, kdy svítí slunce a zároveň poprchává, přímo okouzlující? A co když se o pár vteřin později objeví na nebi duha? Sami musíte uznat, že takový moment si úplně říká o zachycení. Prostě takovou chvilku musíte zaznamenat ať chcete nebo ne. Wikipedie mluví o duze jako o optickém úkazu, projevující se jako […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 19.05.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit V přírodě
objektiv

Tipy jak zjistit vadu objektivu – front a back focus

Napadlo vás někdy, že to, proč jsou vaše fotografie neostré, může být ve skutečnosti kvůli vašemu objektivu?    Neexistuje nic víc frustrujícího, než když trávíte čas nad focením skvělé fotografie, ale vyleze z toho něco, co není vůbec ostré. Takže pokud máte pocit, že to může být vašim objektivem, můžete něco zkusit: otestujte si své […]

Autor článku Kristýna Snášelová Datum článku 28.01.2020
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit
50 způsobů, jak fotografované přimět k úsměvu

50 způsobů, jak fotografované přimět k úsměvu

„Řekněte sýr“ je už pěkně otřepaná fráze, a proto se fotografové musí poohlížet i po dalších způsobech, jak fotografované přimět k širokému, leč přirozeně vypadajícímu úsměvu. Následující způsoby vám rozveselování vašich modelů velmi usnadní (pokud se tedy nechystáte fotit miminka anebo teenagery). V prvé řadě si musíme uvědomit, jak obrovský rozdíl je mezi falešným americkým úsměvem a […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 18.01.2017
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit
Albert Einstein

Byl svět před sto lety méně barevný?

Ze starých fotografií jsem měl vždycky pocit, že dříve byl svět prostě černobílý. Tato kolekce fotografií přinesla do mé představy úplně nový rozměr. Osobně jsem si oblíbil fotografi na které je Albert Einstein a Nikola Tesla 🙂 Připravte se, dějiny ožívají!   Chci dostávat na email další tajné tipy profesionálních fotografů!

Autor článku Filip Obr Datum článku 19.12.2013
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Zajímavosti