Jak fotit miminko

Jak fotit miminko

Rubrika článkuJak fotit Lidi 25.06.2014

Poslední dobou se všude kolem mě motají děti! Všude! Až se mi občas zdá, že všichni kolem mě jsou buď těhotní a nebo se o miminko alespoň pokoušející. Není jednoduché odolat těm nejmenším, oblečeným v růžové a voňavým po dětském pudru. Jakkoli se můžou zdát sladkými, nesmí vás oklamat – miminka jsou jako objekty fotografie velmi náročná.

1. Spousty času

Nejdřív ze všeho si budete muset promluvit s rodiči o denním rozvrhu. Devět z deseti rodičů vám řekne, ve kterou denní dobu je jejich ratolest nejklidnější. Předem si zjistěte na jakém místě budete fotit, v případě, že nefotíte v ateliéru (přesně jako já) zjistěte, kde je okno a jestli jím bude do pokoje pronikat přímé světlo zrovna v dobu, kdy budete fotografovat.

 

shutterstock_98870129

2. Vždy připraven

Ujistěte se, že máte vše co budete potřebovat po ruce a velmi dobře zorganizované, protože děti jsou velmi netrpělivé a neposedné (ano, i ty nejmenší), takže budete muset pracovat rychle a umět si poradit s nepředvídatelným (a věřte, že znečištěné plenky jsou jen začátek toho všeho, co vás může potkat).

3. Detaily

Nebojte se sklonit se blíž a pořídit pár detailních fotografií. Zkuste pracovat s hloubkou ostrosti a vyfotografovat tak miniaturní ručičku držící se mámina prstu a podobně. V miminkovském pokojíčku to bude jistě vyzdobené, čisté a voňavé, nebojte se proto ani snímku celého pokoje se zachycením slibné atmosféry.

 

shutterstock_111168947

4. Další příprava

Na místo, kde budete fotit dorazte dříve, a to pořádně vyspalí, jelikož dům, do kterého právě míříte je pravděpodobně plný dospělých lidí, kteří se v noci nevyspali déle než 3 hodiny a to poslední co potřebují je další špatně naladěný dospělý. Přesvědčte se, že je vaše vybavení včetně čočky čisté, jelikož si tentokrát nemůžete jen tak dovolit přestat uprostřed focení.

 

shutterstock_187224104

5. Flexibilita

Při fotografování dětí v podstatě ani nejde nebýt flexibilní. Nikdy nedejte najevo nervozitu nebo nespokojenost nad snímky, protože děti jsou mnohem vnímavější než dospělí lidé a vycítí jakoukoli frustraci. Pokud vidíte, že se fotografování dítěti nelíbí, dejte si přestávku, nechte ho rodiče ukonejšit, ale nikdy se nepokoušejte na dítě tlačit či zbytečně fotografování prodlužovat.

Komentáře

Autor článku

Karolína Herzogová

Autorkou článku je Karolína Herzogová, fotografka, která svůj čas zodpovědně dělí mezi fotografování zvířat v divoké přírodě České republiky a osvětu začínajících fotografů prostřednictvím článků na Tipech jak fotit.

 

Mohlo by vás zajímat

4 tipy pro ostřejší fotografie

Běžně se vám stává, že si po skončení fotografování prohlížíte fotografie na LCD displeji, a to s neochvějným zadostiučiněním jak krásně ostré jsou, jen abyste později zjistili, že na monitoru vlastně tak ostré nejsou a poputují rovnou do koše? Zde je několik tipů, které vám pomohou k ostřejším snímkům.   1. Objektiv Často se dočteme, že čím […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 13.11.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Experimenty Jak fotit
Worshop s drony

Jak jsem se účastnil workshopu s drony

Před nedávnem jsem dostal pozvánku na workshop a prezentaci nových dronu od Dronpro. Musím říct, že tato nabídka mě zaujala, protože sám jsem kdysi s dronem experimentoval ale to bylo ještě v době, kdy drony byly v naprostých začátcích. Můj první dron byl DJI Phantom 1. Oproti dnešním dronům bylo létání s ním ekvivalentem letu Jana […]

Autor článku Filip Obr Datum článku 15.06.2020
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit Technické novinky
Najdete se? Dalších 7 typů fotografa

Najdete se? Dalších 7 typů fotografa

Po úspěšném článku 6 typů fotografa. Který jste vy? jsem si posvítila na další známé a neznáme druhy. Snad se tentokrát naleznete mezi adrenalinovými šílenci, trpělivými ornitology nebo cokoli mezi tím. 1. Architekt Architekt miluje geometrii budov. Často si vybírá jako prostředek černobílou fotografii, aby zdůraznil linie a úhly. Samozřejmostí jsou snímky s dlouhou expozicí. Naleznete jej s očima vzhůru […]

Autor článku Monika Manová Datum článku 20.02.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Zajímavosti
Negativní prostor

Negativní prostor aneb co nás nutí nad fotkami tajit dech

Ještě než začne ta pořádná zábava, je potřeba se zmínit čeho je negativní prostor součástí, kde ho můžeme najít, jak ho poznáme a co to vlastně je. Je ho zapotřebí jak v malířství, tak v designu, architektuře i takovém sochařství. A při tvorbě kvalitně komponované fotografie ho není možné opomenout.     Prvním podstatným faktem […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 01.12.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit Základy