akademie_produktove_fotografie

Jak fotit a vydělat peníze? Zkuste to sami!

Rubrika článkuMýty a fakta 12.05.2013

Možná Vám přijde zvláštní, že byste mohli vydělat fotografováním peníze. Opak je ale pravdou. Přečtěte si násedující příběh. Zní to jako pohádka.

 

shutterstock_194126393

 

Je zamračený den roku 2005. Nad dánským městečkem Aarhus vísí těžké mraky a z dálky doléhají sirény nákladních lodí, které míří do přístavu. V malém pokoji sedí Jacob Yuri Wackerhausen, student psychologie na Aaehus University a prohlíží si své fotografie. Je mu 26 let a v té době ještě netuší, že se z něj stane nejlépe vydělávající fotograf této dekády. Jeho otec, profesor filosofie se houpe na křesle ve vedlejším pokoji a sleduje přírodopisný dokument… Jacob se před pár měsíci dočetl v internetové diskuzi, že je možné vydělávat na fotografiích. Když si dnes v malém krámku na ulici De Mezas Vej kupoval novou brašnu na svůj fotoaparát, vzpomněl si na to. Proč by to nemohl zkusit i on? Nahrál tedy několik prvních fotografií na stránky o kterých se dočetl v diskuzi zapomněl na to. Když se náhodou podíval po několika dnech na svůj účet, nevěřil. Jeho fotografie mu vydělaly peníze na celou fotobrašnu. Začal se tedy snažit, fotografoval všechny obyčejné věci co našel doma, fotografoval kamarádky i kamarády a nahrál i několik fotek z dovolené…

Akademie produktové fotografie

Jsme v roce 2013. Jacob Yuri Wackerhausen, nyní po celém světě znamý jako nejprodávanější fotograf světa Yuri Arcus právě přilétá soukromým letadlem do Kapského města v jižním cípu Afriky do své vily. Je mu 34 let a jeho fotografie vydělávají okolo 3 milionů dolarů (60 000 000 Kč) za rok. Tým, který pro něj pracuje má 20 stálých členů a 80 externistů. Jeho portfolio má přes 63 000 skvělých fotografií, které mu denně generují obrovské zisky.

Yuri

Zajímavé na tomto příběhu je, že můžete udělat úplně to samé jako Yuri před pár lety. Internet nemá hranice a zatím co se Evropa a Amerika koupe v krizi, na internetu rostou obchody každý rok raketovým tempem. Pokud Vás zajímá jak se chytnout tohoto „vesmírného výtahu“ a vydělat na svých fotografiích, podívejte se na následující video.

Více informací o tom, jak vydělat na svých fotografiích naleznete i přímo na stránkách Akademie produktové fotografie na které jsem posledních pět měsíců pracoval!

 

Komentáře

Autor článku

Filip Obr

Autor článku je Filip Obr contributor New Yorské fotobanky Shutterstock. Jeho webové stránky jsou interiérový fotograf

 

Mohlo by vás zajímat

Jana Pechlátová

Jana Pechlátová: „Každá má fotografie začala pocitem.“

Její fotografie dýchají; nikoliv ve smyslu běžné a otřepané fráze. Jsou naplněny přírodou, životem, vzduchem i city. Zvířata se na snímcích, které tvoří, vyskytují ve stejné míře jako osoby, které fotografuje. Představují čirou fantazii, nádherné barevné světy. A právě jejich autorka – Jana Pechlátová – nám o nich řekla víc. Mohla byste na úvod trochu […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 18.06.2016
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Rozhovory

6 znaků, podle kterých jste líný fotograf

Fotografové, které soustavně fotí úžasné závěry tak nečiní proto, že mají více štěstí, jsou pozornější nebo dokonce zručnější než ostatní fotografové – činí tak proto, že nejsou líní. Jak jste na tom vy?   1. Lenost při komponování snímku Většina z vás již zná pravidla úspěšného složení snímku. Někteří znají i pravidla při porušení těchto […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 19.01.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Tipy & Návody Základy
Sigmácké zkratky

Sigma zkratky

Objektivy značky Sigma se poslední dobou stávají víc a víc populární, a to díky jejich naprosto profesionální optice (například 35mm f/1.4 HSM Art). Tak, jako všichni ostatní výrobci, používá Sigma své zkratky pro označení techniky. V tomto článku se vám pokusím osvětlit nejdůležitější z nich, na které můžete narazit. Naštěstí jich není mnoho, a to […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 01.09.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Základy

Jak na rozmazané pozadí ve Photoshopu

Možná jste občas přemýšleli o tom, jak vzniká na fotce to zajímavé, rozostřené pozadí. Povím vám to. Jde o vlastnost objektivu (nízké clonové číslo a delší ohnisko). Pokud ale nemáte fotoaparát, který toto umožnuje, můžete dosáhnout podobného efektu pomocí editačního programu. Jak na to? Podívejte se!    

Autor článku Filip Obr Datum článku 18.04.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Úprava fotografií