Photoshop od A do Z

Neztrácejte čas úsečnými informacemi z internetu. Photoshop od A do Z vás naučí nejenom kdy který nástroj použít ale především proč ho použít. Vnáší tak nový pohled na výuku Photoshopu.

Pochopitelně… Na internetu koluje spoustu návodů, jak udělat různé efekty ve Photoshopu. Pokud chcete Photoshop zavést do svého pracovního workflow jako mocný nástroj na úpravu jakékoli fotografie, je potřeba na to jít jinak. Musíte Photoshop pochopit. Musíte ho cítit v kostech.

Zapomeňte na nudné učebnicové návody se spoustou otravných slajdů. Tady se budeme bavit na reálných fotografiích, které se prodávají. Šel jsem na to totiž jinak. Celý kurz jsem nejprve lektoroval pro začátečníky živě v březnu 2014. Díky tomu se podařilo vyladit všechny otázky reálných lidí . Díky kurzu Photoshop od A do Z dostane každý masivní dávku ucelených znalostí, jak používat tento profesionální nástoj na své fotografie.

Photoshop od A do Z

– 5 hodin a 30 minut hutného výukového videa

– Jasné a použitelné postupy pro začátečníky

– Zdarma štětce, přechody a vzory pro užití ve Photoshopu  

 

Kapitoly DVD Photohop od A do Z

1. Úvod do Photoshopu

Dříve než otevřeme samotný Photoshop je nutné pochopit, jak vlastně funguje. Na stole pomocí papírů a desek ukazuji, jak používat vrstvy a masky.

Co se naučíte?

– Co to je vrstva

– Co to je maska

– Co to je vrstva úprav

 

Photoshop od A do Z

 

2. Pracovní plocha a nástroje Photoshopu

Každý nástroj ve Photoshopu se dá využít mnoha způsoby. V této kapitole se naučíte správně vybírat nástroj dle dané úpravy. Teorie ale ukázaná v praxi.

Co se naučíte?

– Jak nastavit nejefektivněji plochu ve Photoshopu

– Jaký zvolit nástroj pro výbery, cesty nebo masky

– Jak používat histogram pro vylepšení svých fotek

kapitola_2

3. Úprava celé fotografie

Než začneme pracovat ve vrstvách, musíme vše natrénovat na celé fotografii. Naučíme se používat pro dodání zajímavých efektů, křivky, které vymáčknout z každé fotografie to nejlepší a další skvělé nástroje. Na závěr si ukážeme jak vytvářet ve Photoshopu zajímavé planetky a řekneme si něco o HDR.

Co se naučíte?

– Efektivně a vkusně používat filtry

– V křivkách napravovat pokažené fotografie

– Základy HDR fotografie

– Vytvářet planetky ve Photoshopu

kapitola_3

4. Výběry a masky

Tak a přicházíme na nejzásadnější funkce Photoshopu! Výběry a masky udělají z průměrných fotografií špičkové, které vídáte na plakátech. Ovládněte tyto funkce během 50-ti minut této kapitoly!

Co se naučíte?

– Správně zvolit nástoje na výběr

– Vyměnit pozadí fotografie

– Vybírat vlasy ve Photoshopu

kapitola_4

5. Štětce

Štětce jsou mnohem mocnější než jste si mysleli. Naučíte se používat štětce při retušování, při úpravách textu i vytvářet vlastní štětce. Také uvidíte, že štětce lze používat na tvorbu pozadí fotografie a spustu dalších kreativních úprav!

Co se naučíte?

– Používat štětce na maskování

– Vytvářet vlastní štětce

– Kde získat štětce zdrama

kapitola_5

6. Digitální negativ

Ještě nefotíte do digitálního negativu? Chyba! JPGy vás obírají o soustu krásných fotek. Ovládněte digitální negativ a skvělé nedestriktivní úpravy fotek, které by jinak byly na vyhození se vám podaří udělat za méně než 10 min.

Co se naučíte?

– Používat nástoroj Camera RAW

– Zesvětlovat i ztmavovat fotografie, které by se jinak nedaly použít

– Vylepšovat portérty a krajiny v digitálním negativu

kapitola_6

 

7. Retušování potrétů

Téměř hodina a půl výukového videa o profesionálním retušování portrétů. Navíc jako BONUS kapitola Porcelánová pleť z DVD Tajné techniky fashion postprodukce v hodnotě 2490 Kč! Naučte se rychle a efektivně retušovat lidskou tvář!

Co se naučíte?

– Základní retuše pleti, zahušťovat řasy

– Pokročilé fotomontáže s mnoha vrstvami

– Rozdíl v retušování mužů a žen

kapitola_7

 

 

8. Úprava krajiny

Také obdivujete ty krásné fotografie krajiny? Tak se je naučte také upravovat. Krajinářská fotografie má různá pravidla, která můžeme ještě vylepšit ve Photoshopu!

Co se naučíte?

– Jak zdůraznit prostor

– Jak funguje barevná perspektiva

– Jak vyměnit nebe na fotografii

kapitola_8

9. Nápisy a rámečky

Jak vznikají efektivní filmové nápisy? Ve Photoshopu! Naučte se jak na to. Ale to není vše. Vytvářejte rámečky, podpisy, vodoznaky… Navíc se dozvíte, kde dostanete spoustu písem zdarma

Co se naučíte?

– Vytvářet filmové nápisy

– Vytvářet rámečky a vodoznaky a aplikovat je na sérii fotografií

– Vytvářet podpisy

kapitola_9

 

Autor DVD Filip Obr

autor

Autor výukových DVD Akademie produktové fotogrfie a Tajné techniky fashion postprodukce s více než 11-ti letou praxí ve Photoshopu. Tento program se pro něj stal nejbližším přítelem díky práci pro stovky klientů v České republice i prodeji fotografií do celého světa. Je contributrem fotobank z celého světa. Lze jmenovat Shutterstock nebo iStock. Fotí pro společnost Google a je šéfredaktorem webu www.tipyjakfotit.cz 

 

Ukázkové fotografie

3

Retušovování portrétu

5

Výměna nebe

6

 

 

Reference

Kurz je nový a proto musím počkat, až napíšte referenci vy 🙂 Každopádně přidávám pár referencí z živého kurzu Photoshop od A do Z, kde jsem poprvé prezentoval výukový materiál z tohoto DVD! 

„Z workshopu jsem byla velmi nadšena. Přinesl mi spoustu nových informací a vychytávek, které mi velmi pomohli k tomu, aby mé fotky byly zase o něco lepší. Děkuji p. Obrovi za tuto prezentaci.“

Jana Zicklerová

 

„Musím poděkovat za velice kvalitně uspořádaný kurz který vedl pan Obr. Netušil jsme jak moc je ještě možné s fotografií pracovat v postprodukci a co všechno se dá změnit a vylepšit. Tento kurz byl pro mne velice přínosný a budu se těšit až se naskytne možnost se zúčastnit nějakého dalšího kurzu!“

Miloš Winker

 

 

Kupte si výukový kurz Photoshop od A do Z a naučte se za 5 hodin ty nejlepší postupy od profíka, který zasvětil tomuto programu již 11 let svého života. 

Navíc dostanete zdrama v rámci kurzu: 

– 45 minut z výukového DVD pro pokročilé Tajné techniky fashion postprodukce

– Ručně vytvářené štětce

– Speciální přechody pro zrychlení práce

– Patterny pro vytváření efektivních nápisů

Photoshop od A do Z 

Přišel čas naučit se Photoshop od A do Z!

– Cena je 1490 Kč včetně poštovného! 

 

Objednávejte ZDE. DVD odesílám poštou v den objednání.