styl

Jak si najít svůj styl ve fotografování?

Rubrika článkuČlánky Jak fotit Tipy & Návody Základy 18.11.2019

Mnoho lidí si může myslet, že to je jednoduché ale není. Váš vlastní styl ve fotografii nenajdete po dvou dnech focení na dovolené. K tomu najít si vlastní styl pomáhá vědět co vlastně každý styl vytváří. Začněte tím, že si určíte co do vašich fotek chcete zakomponovat a čemu se chcete naopak vyhnout.


 

Snažte se najít chyby na vlastní práci

Tím, že budete svou práci zhodnocovat a napravovat špatné snímky se budete velmi posouvat kupředu.

Přezkoumání vašich fotografií neznamená, že budete jen určovat, které se vám líbí a které nelíbí. Jde o to zjistit, co vás nejvíce oslovuje a na čem chcete stavět.

stylSnažte se být jedineční

Vývoj osobního stylu může být složitý, zejména pokud se řídíte tím co je zrovna populární na sociálních médiích. 

To může být v dnešní době velký problém. Na instagramu vidíme obrázek za obrázkem a je velmi těžké nenechat tím ovlivnit náš styl. 

To co vidíme každý den na internetu, nám začne nechávat stopy v naší mysli a příště až budeme stát před nějakou scénou podobnou té, kterou jsme již viděli na sociálních sítích, náš mozek to rozpozná a bude se snažit napodobit tuto fotografii.
Nenechte se lehce ovlivnit ostatními.

stylVytvořte postprodukci již dopředu ve vaší hlavě

Úprava neboli postprodukce vašich fotografií je také důležitou součástí vašeho stylu.

Jednoduše své fotografie upravte tak, aby to bylo příjemné pro váš pohled. A nenechte nic ovlivnit vaše rozhodnutí, jde především o vás a hledání vašeho stylu.

Během úprav budete moci změnit sytost, barvu, kontrast, jas a strukturu obrázků. Každý má rád něco jiného a proto pečlivě pozorujte, jak se fotografie s úpravami mění.

stylZkontrolujte, zda scéna odpovídá vašemu stylu.

Při nahrávání fotografií do počítače se vám mohou některé snímky líbit více než jiné. Snímek, který se rozhodnete upravit a zahrnout do svého portfolia, je také základním prvkem vašeho osobního stylu.

Někdy se můžete nechat strhnout skupinou, pokud jdete fotit například s přáteli a bude vám později při procházení snímků připadat jakoby jste snímky ani vy nenafotily.

Komentáře

Autor článku

Jakub Hrubý

Student střední školy (obor fotograf v reklamní praxi), který se snaží dělat co ho baví. Chodím také jako amatérský model na přehlídkách za naši školu.

 

Mohlo by vás zajímat

Jak na rozmazané snímky? Foťák Lytro!

Určitě se vám už někdy stalo, že jste přišli z foto lovu a doma zjistili, že ty nejlepší fotky máte rozmazané. Co s tím? Samozřejmě je možné ještě něco doladit ve Photoshopu ale na extrémě rozmazané fotky ani ten nestačí. Pak by se vám hodila technologická vymoženost jménem Lytro. Tento fotoaparát umí vyfotit a ostříte […]

Autor článku Filip Obr Datum článku 22.04.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Technické novinky
Jak fotit akvárium

Jak fotit akvárium

Dnešní téma je trochu netradiční, ale protože nikoho z nás už nebaví to věčné nijaké počasí, proč si nevyrazit do víkendu třeba do velkého akvária? A když ne do toho velkého, tak co udělat pár okouzlujících fotek toho domácího? Dnešní článek se bude věnovat domestikovaným vodním živočichům. Užijte si ho!   1. Příprava Při fotografování akvária […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 20.01.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Doma Jak fotit
Petr Bambousek

Petr Bambousek: „Cesty si plánuji tak, abych si splnil co nejvíc snů.“

Příbramský rodák Petr Bambousek je  fotograf divoké přírody. Se svým fotoaparátem procestoval už mnoho člověkem nedotčených míst. Můžeme jmenovat třeba Kostariku, Thajsko, Irsko, Ekvádor nebo Panamu nebo Gambii. Pojďte se s námi ponořit do jeho světa křišťálově čisté přírody a vůní deštného pralesa…                   Jakou ze svých fotografií máte nejradši a proč? Ta je pokaždé […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 09.06.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Rozhovory

Proč jsou některé objektivy tak drahé?

Jednou za čas dostanu otázku, proč jsou některé objektivy o tolik dražší než jiné. Zajímavé je, že právě tahle otázka pochází od amatérských i od profesionálních fotografů – liší se pouze kontextem. Začátečníci chtějí vědět, proč jsou profesionální objektivy dražší než ty spotřebitelské, zatímco profesionální fotografové se zaměřuje spíš na to, co dělá speciální/exotické objektivy […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 01.06.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Základy