Tele konvertor

Pokud vaše výplata nedosahuje žádných závratných částek, nedůvěřujete splátkovým kalendářům, či žijete v domnění, že byste teleobjektiv nevyužívali hojně, nebo se ve vaší hlavě jednoduše prohání nějaký z jiných důvodů, proč je pro vás pořízení teleobjektivu nemyslitelné, mám pro vás dobrou zprávu – existují telekonvertory!

Tele konvertor

Na druhé podívání si ale nejsem jistá, jestli tato varianta ukojí vaši touhu po levnější náhražce teleobjektivu. Jedná se o speciální jedno neví více čočkovou soustavu, která prodlužuje ohniskovou vzdálenost. Telekonventory se označují násobky přiblížení, např. 1,4x, 1,7x, 2x i 3x. Na rozdíl od předsádkové čočky se nasazuje mezi tělo fotoaparátu a objektiv, nikoli na objektiv. Předsádkové čočky se používají zpravidla ke kompaktním fotoaparátům. Existují jak telečočky, tak širokoúhlé nebo makro.

Tele konvertor

Jak jsem se již zmínila, těžko říct, jaké bude vaše nadšení po prvním shlédnutí snímku s telekonventorem. Při jeho použití se snižuje světelnost a to až o tři clonová čísla, zhoršuje se i kvalita kresby snímku.