APS

Za APS neboli Advanced Photo System považujeme souhru tří prvků – filmu, aparátu a služby. Cílem výrobců snímací a zpracovatelské techniky bylo poskytnout nám fotografům větší uživatelské možnosti v malém přístroji.

APS

První ze tří prvků je film o šířce 24 milimetrů, uložený v kazetě. Počet snímků je buď 15, 25 nebo 40 a dostupné s citlivostí 100, 200 nebo 400. Na APS film se zaznamenává datum, čas, clona, rychlost závěrky, ohnisková vzdálenost, světelnost a ISO.

APS

Dalším z prvků jest APS aparát, vyráběný mnohými firmami (včetně Nikonu a Canonu). Většinou se jedná o kompaktní fotoaparáty, jejichž rozměry jsou právě díky zanedbatelné velikosti APS filmu téměř miniaturní. Přístroje mají odklopná dvířka, kam se APS film umisťuje, manipulace je velmi jednoduchá.

APS

A konečně se dostáváme k poslednímu ze tří prvků, a to samotné službě vyvolání APS filmu, kterou nabízí většina fotolabů. Kvalita snímků je srovnatelná s kvalitou kinofilmu, v případě nestandardních světelných podmínek ho dokonce překonává.