6 tipů, které promění instagramové fotky ve skvost

6 tipů, které promění instagramové fotografie ve skvost

Rubrika článkuTipy & Návody 15.12.2014

Ať se nám to líbí nebo ne (já sama se s tím stále ještě srovnávám), na Instagram je každý den nahráváno něco okolo 60ti milionů fotek. Pokud iPhone změnil v roce 2007 digitální fotografii, tak Instragram, který byl spuštěn roku 2010 byl naprostou revolucí.

 

Ačkoli význam Instagramu zůstal čtyři roky více méně stejný, Insta-fotografové se stali zkušenějšími a profesionálnějšími. Psi, snídaně nebo selfíčka jsou každodenním chlebem uživatelů Instragramu, nicméně někteří z nich využívá aplikaci mnohem sofistikovaněji.

 

1. Dobrá fotografie znamená plánování

 

Dobrá instagramová fotografie vyžaduje kvalitní plán, stejně jako fotografie digitální nebo zachycená na film. Občas se stávají šťastné nehody, které vedou k dokonalému snímku, ale ty se řadí mezi opravdu vzácné. Jde o to vcítit se do situace a vytěžit dobrý snímek. Hledání lokací, experimentování s úhly fotografie a – samozřejmě – práce se světlem má velký vliv i na instagramovou fotografii.

 

2. Hromada fotografií se vyplatí

 

Nenavádím vás k bezhlavému cvakání všeho, co kolem sebe vidíte, nicméně získání úžasného snímku, za který se na Instagramu nemusíte stydět není otázkou jednoho stisknutí tlačítka. Nebojte se udělat 10 nebo i 20 snímků a vyberte ten nejlepší.

 

Velkým pomocníkem je iOS 8 – praktický a velmi užitečný, pokud fotíte na Instagram. iOS 8 je v současné době součástí vybavení insta-fotografů srovnatelným s významem Lightroomu a digitální fotografie.

 

shutterstock_229205542

3. Vzdejte se Instragram aplikace

 

Většina fotografů využívá nativní foto-aplikace, které jsou dostupné na iPhonu nebo Androidu, nikoliv aplikaci Instragram camera. Nativní aplikace jsou rychle přístupné a nabízí širší uživatelské rozhraní bez většího tápání.

 

Fotoaparát iPhone nabízí nastavení zaostření atd. Do podvědomí insta-fotografů se nesmazatelně zapsala skvělá aplikace Cortex Cam, se kterou dokážete zázraky především za zhoršených světelných podmínek.

 

4. Zlatá a modrá hodinka se stále počítají

 

Cortex Cam dokáže být užitečná za zhoršených světelných podmínek a záznam obrazu v tmavých prostorách, takže je jasné, že fotoaparáty smartphonů fungují lépe v dobře osvětlených prostorách.

 

Vždycky musíte světlo dobře vnímat, protože nedostatečné světelné podmínky a podsvícení jsou pro mobilní fotoaparáty opravdu problematické. Proto jsou zlatá a modrá hodinka tou nejlepší dobou pro fotografování. Proto si uzpůsobte denní rozvrh tak, aby vám zlatou ani modrou hodinku neukradly jiné povinnosti než fotografování!

 

5. Hashtagy: specifické a kreativní

 

Hashtagy umí být neuvěřitelně efektivní, ale pouze tehdy, když jsou používány správně. Opatřete osvojí fotografii 12ti hashtagy, které shrnují to nejdůležitější – #girl, #blessed, #love, #photo, #togs, #bestagram, #instamasters, #hastag, #instagood – a vaši fotografii si neoblíbí ani jeden člověk. Nejsou totiž kreativní ani zábavné a většině lidí budou připadat spíše jako spam než kreativní popis.

 

Hashtagy jsou součástí toho, co dělá Instagram tak zábavným. Pokud je vaší strategií, aby co nejvíce lidí vidělo vaší fotografii a aby se jim líbila, použijte jeden, který fotografii vystihuje nejlépe. Najděte nějaký, který bude vaši fotografii vystihovat nebo si vymyslete svůj vlastní.

 

shutterstock_285277493

6. Staňte se součástí komunity

 

Síla Instagramu je pochopitelně v rozvětvené komunitě, která si neklade za cíl pouze setkávání se s jinými různými lidmi, ale taktéž jejich inspirování. Mnohé fotografie, které na Instagramu vidíte, se narodilo právě díky inspiraci pramenící z komunity.

 

Online instragramová komunita je masivní svět lidí nadšených tím, co zrovna vidí. Nejsou to nutně fotografové, ale lidé, kteří se chtějí podělit o svět tak, jak ho vidí oni sami skrz hledáček svého mobilního fotoaparátu.

 

Účast v Instameetu může být skvělý způsob jak se spojit s větší instagramovou komunitou. Fotografie ostatních budete mít z první ruky, budete součástí něčeho většího, i když Instagram navštívíte jen jednou za čas.

Komentáře

Autor článku

Karolína Herzogová

Autorkou článku je Karolína Herzogová, fotografka, která svůj čas zodpovědně dělí mezi fotografování zvířat v divoké přírodě České republiky a osvětu začínajících fotografů prostřednictvím článků na Tipech jak fotit.

 

Mohlo by vás zajímat

Jak fotit psy

Jako první jsem se se svým kompaktem pokoušela fotografovat makro, pokračovala jsem přes akce s koňmi, parkur až po fotografování psích sportů jako jsou agility. U těch se také zdržuji v poslední době nejčastěji. A proto jsem se rozhodla napsat ten dlouho očekávaný článek o mém nejoblíbenějších fotografování – totiž focení psů. A dnes to vezmeme trochu […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 24.03.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Doma Jak fotit V přírodě
Jak fotit auta

Jak fotit auta

Dnešní článek se zaměřuje na fotografování automobilů, a není to článek pouze pro nadšence, ale i pro ty, kteří se například snaží své auto prodat. Fotografie v oblasti reklamy má téměř neomezenou moc. 1. Základní nastavení Pro začátek se musíte ujistit, že všechny základní nastavení jsou v pořádku – vyvážení bílé v závislosti na světelných podmínkách, snažte se […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 18.06.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit Ve městě
František Drtikol

František Drtikol: víc než fotograf

Překladatel, malíř, průkopník buddhismu v Čechách nebo celosvětově proslulý fotograf? František Drtikol ve svém životě skloubil všechno výše uvedené dohromady, a právě proto je v současnosti oprávněně považován za jednoho z nejvýznamnějších českých mužů hned v několika odvětvích.   A ačkoliv od jeho narození uběhlo více než století, inspiruje tento lehce kontroverzní muž stovky fotografů […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 05.02.2016
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit
Fotograf obecný

6 typů fotografa. Který jste vy?

Dnes se ptáme „Jaký jste typ fotografa?“ V nedávné době druh běžně známý jako „Fotograf obecný“ zažil tak trochu evoluční renesanci. Počet jeho kusů neustále narůstal do té míry, že nyní je možné ho zahlédnout jak na obou březích Vltavy v Kafkově velkoměstě, tak skotačit v luzích a hájích. Nadále se dělí do šesti specifických podtypů, na které […]

Autor článku Monika Manová Datum článku 21.08.2014
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Zajímavosti