Techniky focení urbexu v praxi

Ač se vám to bude možná zdát divné, právě teď můžete nahrát fotogra e na internet a začít vydělávat! Jak je to možné? Po celém světě totiž existuje spousta lidí, kteří nemají čas fotografovat, nemají patřičné znalosti nebo vybavení a potřebují ilustrační fotogra e. Potřebují je reklamní agentury, public relations oddělení, webdesignéři, gra cká studia i freelanceři. A tito lidé jsou ochotni vám za hotové fotografie zaplatit. Stačí se zapojit do ekosystému.

 

YURI ARCURS

120-000-kc-mesicne-diky-foceni-1

 

Městečko Arthausen Autor: Henrik-Jensen

 

Je zamračený den roku 2005. Nad městečkem Aarhus vísí těžké mraky a z dálky doléhají sirény náklad- ních lodí, které míří do přístavu. V malém pokoji sedí Jacob Yuri Wackerhausen, student psychologie na Aaehus University a prohlíží si své fotografie. Je mu 26 let a v té době ještě netuší, že se z něj stane nejlépe vydělávající fotograf této dekády. Jeho otec, profesor filosofie se houpe na křesle ve vedlejším pokoji a sleduje přírodopisný dokument… Jacob se před pár měsíci dočetl v internetové diskuzi, že je možné vydělávat na svých fotografích. Když si dnes v malém krámku na ulici De Mezas Vej kupoval novou brašnu na svůj fotoaparát, vzpomněl si na to. Proč by to nemohl zkusit i on?

 

Nahrál tedy několik prvních fotogra í do fotobanky Shutterstock. Zapomněl na to. Když se náhodou podíval po několika týdnech na svůj účet, nevěřil. Fotobanka mu vydělal peníze na celou fotobrašnu. Začal se tedy snažit, fotografoval vše co našel doma, fotografoval kamarádky i kamarády a nahrál i několik fotek z dovolené…

 

Jsme v roce 2013. Jacob Yuri Wackerhausen, nyní po celém světě znamý jako nejprodávanější fotograf světa Yuri Arcus právě přilétá soukromým letadlem do Kapského města v jižním cípu Afriky do své vily. Je mu 34 let a jeho fotogra e vydělávají okolo 3 milionů dolarů (60 000 000 Kč) za rok. Tým, který pro něj pracuje má 20 stálých členů a 80 externistů. Jeho portfolio má přes 63 000 skvělých fotogra í, které mu denně generují obrovské zisky. Jak se mu to povedlo? V současné době funguje na světě mnoho fotobank. Sem můžete své fotogra e nahrát a pak už jen čekat na výplatu. On se prostě se zaregistroval a začal pilně pracovat!