Sarka-Fotomodeling

Fotografie nevyšly podle představ. Co teď?

Rubrika článkuFotomodeling 10.02.2016

Tohle se někdy stane snad každé modelce. Fotografie nevyjdou k vaší spokojenosti. Dá se určit pomyslná mez, podle které lze určit, co je vaší chybou a co už spadá pod kompetenci fotografa? Pojďme se na to společně podívat.

 

Jak bylo řečeno, fotografie nikdy nejde posuzovat nezávisle na spolupráci obou stran. Jestli fotografie nevyšly podle vašich představ nebo se samy sobě nelíbíte, je za tím celá řada důvodů.

 

Důvod 1 – Fotograf vybral jiné fotografie než vy

Tohle je velmi častá situace. Ačkoliv se samy sobě líbíte na patnácti různých fotkách, protože tam máte krásný výraz a pózu, fotograf tu samou fotografie nemusí vyhodnotit jako dostatečně dobrou. Proč se tak děje? Fotografie jako každé jiné médium má určitá pravidla, která lze nejvíce ovlivnit právě při focení. Je to nejvíce použité světlo, míra ostrosti, celková kompozice a mnoho dalších detailů, kterým modelky zřídkakdy rozumí. Fotograf tedy pravděpodobně vybral takovou fotku, která je technicky zdařilá. Není pravidlem, že se na ní samy sobě musíte líbit.

Pokud máte zájem o konkrétní fotku, většina fotografů vám ji ráda dopošle, takže ji můžete použít. Jsou však tací fotografové, kteří si dávají velký pozor, co pouští na svět jako ,,svoji práci”, která je prezentuje. Je tedy hloupost chtít po fotografovi všechny fotky za každou cenu, protože se jimi ani vy nebudete prezentovat kvalitně.

Fotomodeling

Důvod 2 – Neodvedly jste kvalitní fotomodeling

Dalším důvodem, proč fotografie nevyšly podle představ, může být špatná práce na vaší straně. To je na začátku u každé modelky úplně běžné, takže se nemusíte bát, že je to navěky. Podívejte se na všechny nepovedené fotografie, pokud je máte k dispozici a zkuste se zamyslet nad tím, jak byste mohly zvládnout danou situaci či pózu lépe. Často stačí se jinak natočit, zvednout hlavu, anebo se narovnat, víc otevřít oči a podobně. Každý fotograf by měl s modelkou pracovat a říkat, co po ní chce, případně jak se má vhodněji postavit, či zatvářit.

Časem se naučíte pózovat samostatně. Jestli vám práce s fotografem nevyhovovala, najděte si příště takového, který vás bude sám vést k co nejlepším výsledkům. Z takové spolupráce se naučíte doopravdy něco nového, nikoliv z takové, kde fotograf již očekává, že budete pózovat samy. Zkoušejte si neustále pózovat doma před zrcadlem, ideálně v podpatcích. Jedině tak si pořádně zapamatujete a zažijete, jak vypadáte dobře. Čím víc se budete samostatně hýbat, tím lépe.

Fotomodeling

 

Důvod 3 – Vybrali jste nevhodného fotografa

Je potřeba vědět, že velké množství fotografů teprve s focením začíná, tudíž používají modelky jako ,,materiál na cvičení”. Fotografové se mohou dále zlepšovat, stejně tak jako vy. Může se však stát, že ačkoli je vaše práce modelky na jedničku, neobdržíte fotografie ve výborné kvalitě. Jako začínající modelky byste si měly vybírat co nejprofesionálnější fotografy. Nejenom pro výslednou kvalitu fotek – profesionál, který fotí už nějakou dobu, vám rád poradí, jak si máte stoupnout a jak se tvářit, daleko spíše, než fotograf začátečník. Až získáte více zkušeností v oblasti fotomodelingu, amatérští fotografové jistě ocení vaši práci víc, než když máte oba málo zkušeností.

 

Co dělat pro lepší fotografie?

 

Je potřeba neustále na sobě pracovat. Neřešte, zda byla chyba na vaší straně nebo na práci fotografa, ale zameťte si vždy před vlastním prahem. Práce fotomodelky je na první pohled jednoduchá, ale záleží vždy na výsledných fotkách a vašich zkušenostech. Nepřestávejte s focením jenom proto, že jedno focení nevyšlo podle vašich představ. Pracujte na sobě, zdokonalujte svůj modelkovský potenciál a uvidíte, že budete s fotografiemi spokojené.

Komentáře

Autor článku

Šárka

 

Mohlo by vás zajímat

Sarka-Fotomodeling

Fotografie nevyšly podle představ. Co teď?

Tohle se někdy stane snad každé modelce. Fotografie nevyjdou k vaší spokojenosti. Dá se určit pomyslná mez, podle které lze určit, co je vaší chybou a co už spadá pod kompetenci fotografa? Pojďme se na to společně podívat.   Jak bylo řečeno, fotografie nikdy nejde posuzovat nezávisle na spolupráci obou stran. Jestli fotografie nevyšly podle […]

Autor článku Šárka Datum článku 10.02.2016
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Fotomodeling
perkusy

Život na Karlově mostě

O lidech a umělcích z Karlova mostu se povídá kde co, ale nikdo nezná jejich skutečný příběh. My jsme se s Jakubem Hrubým inspirovali instagramovým profilem @humansofny a vydali se na Karlův most oslovit pár lidí.   “Dříve jsem hrál na perkusy, které jsem kombinoval s talíři. Ty se ale v Česku časem zakázaly, a tak mi […]

Autor článku Kristýna Snášelová Datum článku 02.06.2019
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit
Externí blesk

Jak se vyhnout černému pruhu na fotce při použití blesku

Možná se vám už někdy stalo, že při práci ve studiu se objevil na snímku černý pruh. Lépe řečeno černá polovina, třetina nebo tři čtvrtiny snímku.     Co se stalo? Studiové blesky v závislosti na výrobci mají maximální časy synchronizace mezi 1/200 a 1/250. Pokud nastavíte na fotoaparátu kratší čas, blesk nestihne osvítit celé políčko senzoru […]

Autor článku Filip Obr Datum článku 19.07.2012
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Experimenty Jak fotit

Jak fotit blesk

Překrásné. Děsivé. Hypnotizující. To je jen pár přídavných jmen, které blesky charakterizují, nebo alespoň ty z nich, které si sama vybavím. Bouřka je pro mne lákavá záležitost. Většinou jen tak postávám na balkoně, kouřím a sleduji okolí. A nejspokojenější jsem, když mi hromy doznívají až v břiše a blesky se na obloze klikatí jako hadi. Tak […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 09.03.2015
Komentáře k článku komentářů Rubrika článku Jak fotit V přírodě