Začněte se zlepšovat ve focení efektivně:

Eshop Výukové kurzy
Sarka Fotomodeling

Naučte se roztomilé dívčí pózy

Rubrika článkuFotomodeling 07.04.2016

Které modelce by se nelíbilo umět jemné, roztomile dívčí pózy, ve kterých bude vypadat jako holčička? Tyhle pózy jsou vhodné na focení oblečení do katalogů, anebo jako ilustrační fotky.

 

Roztomilé pózy jsou populární hlavně v Asii, ale to neznamená, že my Evropanky musíme být pozadu. Občas se hodí vypadat jako mladá dívenka, přizpůsobit tomu obličej a celé tělo. Právě výraz je důležitým prvkem roztomilých póz.

 

Jak se tvářit? Inu, jako holčička

 

Výraz by měl být nadšený, uvolněný, ale usměvavý. Třeba jako malá holčička, která právě dostala novou panenku, či lízátko. Sugesci už nechám na vás, ale výsledkem by měl být usměvavý, plachý výraz. Tady se vyplatí podívat se třeba na Ebay nebo Alibabu. Jako modelky jsou tam nejčastěji právě usměvavé Asiatky.

 

Jste připraveny na sladkou pózu?

 

Myslete na svůj výraz. Teď už jenom zapojit tělo. Stoupněte si do některé ze základních póz, kde máte např. pravou nohu lehce pokrčenou a lehce opřenou o levou nohu, na které zpříma stojíte. Klíčem roztomilosti je hlavně výraz v obličeji, takže byste tomu měly podřídit celé tělo i ruce. Vše směřuje a upoutává pozornost právě na výraz. Zkuste si opřít bradu o ruku jako na fotce úplně vlevo, anebo se k fotografovi postavte zboku a jednu ruku dejte v bok, druhou můžete dát ke hlavě, či do vlasů.

roztomile-1

Poměrně snadná je i následující póza na obrázku vlevo. Nohy mějte u sebe, na pravou nohu přeneste váhu a levou nohu vytočte do strany – ale jenom koleno. Co v této fázi uděláte s rukama, je celkem na vás – můžete si třeba hrát s pramínky vlasů. Já jsem svou pravou ruku vytočila kolmo ke tváři a levou nechala volně viset podél těla. Hlavně se tvařte co nejvíce šťastně – další výbornou představou je výhra ve sportce.

 

Na fotce vpravo je už pozice nohou trochu těžší. Zde je nutné překřížit nohy do písmene X. Ale ne tak, aby byly nohy těsně u sebe. Svou pravou nohu veďte do strany, kolmo od těla. Ač se to nezdá, není tento postoj úplně jednoduchý. Noha vepředu (moje pravá) by měla být pokud možno rovně nártem a lehce položená, což je ovšem dost kolmo ke zbytku těla. Dejte si pozor, ať sebou nešvihnete nebo si něco nevykloubíte – ale předpokládám, že jste šikovnější než já. Svou levou ruku zdvihněte a dlaní natočte na fotografa. Můžete ji umístit přímo před čelo, jako že salutujete.

 

roztomile-2
Když toužíte vypadat jako nesmělá dívenka, sukně je skvělým pomocníkem. Dá se chytnout mnoha způsoby a bude vás to bavit natolik, že nemusíte štěstí ani předstírat. Nejspíš neexistuje návod na nejlepší pózy se sukní, nejjednodušší je postavit se lehce zboku a přenést váhu na zadeček, jako jsem to udělala já. Cípy sukně můžete vzít do jedné ruky nebo do obou, skvěle bude vypadat, když dáte jednu ruku kolmo přes rty a bradu, jako že se stydíte, a druhou budete mačkat cíp sukně. Hodně dělá výraz i poloha hlavy.

roztomile-3

A jak to může vypadat v praxi? 

 

Klíčem k úspěchu je tady spíše usměvavost a uvolněnost. Asijská modelka níže vlastně jen drží polohu nohou do X a mění už jen výraz, či ruce. Všimněte si obrázku nalevo, kde se natočila na fotografa bokem, ruce má volně spojeny prstama a výraz se blíží překvapení. O výrazech jste se mohly dočíst už ve článku Jak na změnu výrazu na fotkách? Na prostřední fotce si jednou rukou pohrává s vlasy, druhou má od těla (asi pravděpodobně pustila sukni) a na fotce vpravo je klasicky ruka v bok. Vzniknul trojúhelník, což je správně, pohrává si se sukní a nohy jsou opět do X. 

 

Podobně jako se říká, že asijské lolitkovské oblečení Evropankám nesluší, ani roztomilé pózy nebudou doopravdy fungovat bez důkladné přípravy. Máme tu nevýhodu, že nejsme tak drobné a holčičkovky vypadající. Takže svoji nezastupitelnou roli bude mít hodně silný a výrazný make up, umělé řasy a pro dokonalý efekt kontaktní čočky. Líčení je dle mého názoru vhodné jako pro porcelánovou panenku, což zvládne provést schopný vizážista. Určitě si tyto pózy vyzkoušejte na vlastní kůži a důkladně se připravte. Výsledek za to určitě bude stát.

Sarka Fotomodeling pixabay

Neumíte ještě pózovat? Nevadí, chce to jenom trénovat. Napřed vyzkoušejte základní pózy, potom se vrhněte na elegantní pózy a nakonec si vyzkoušejte ještě S-pózy. Ještě nevíte, co fotograf očekává od modelky? To určitě napravte, ať si děláte dobré jméno. 

Jestliže s focením teprve začínáte, mohlo by vás zajímat, jestli se můžete stát modelkou právě vy. Pokud ano, bude se vám hodit vědět, co znamená focení TFP a jak se připravit na první focení. Určitě si také přečtěte, jak poznat seriózního fotografa, jinak by se mohlo stát, že naletíte porno scoutům.

 

Nezbývá, než vám popřát mnoho úspěchů. V dalším článku se dozvíte, jak se připravit na casting do agentury – záleží vždy na tom, kam ten který casting je. 

Autor článku

Šárka Turčeková

Moje jméno je Šárka a jsem autorkou tohoto článku. Ráda píši o tématech spojených s focením a fotomodelingem. Je to můj velký koníček! Mám vždy znova radost z výsledných fotek a baví mě realizovat zajímavé projekty. Naleznete mne na webu: www.Sarka-Model.cz nebo na Facebookové stránce: Sarka-Model.cz

 

Mohlo by vás zajímat

Vysoko rychlostní fotografiie

Vysokorychlostní fotografie – proklatě rychlá jízda

Pokud chcete zmrazit pohyb, musíte použít rychlé nastavení závěrky. To je jasné… Pokud to vyženeme do extrému, použijeme závěrku 1/8000. To je jedna osmitisícina sekundy. Potom dokážeme zmrazit nejenom stříkající vodu ale i trhající se balónek, který jsme právě propíchli. Působivé. Problém ovšem je, že když použijete rychlý čas závěrky, na snímač se nedostane moc […]

Autor článku Filip Obr Datum článku 05.01.2015
Komentáře k článku 0 Komentářů Rubrika článku Experimenty Zajímavosti
Mamina Photography

Mayia Koutová: „Fotografie je vzpomínka, která vypráví příběh.“

Mayia Koutová alias Mamina Pictures – pod touto přezdívkou ji můžete vyhledat na facebooku, jako to již udělalo mnoho lidí před vámi. Nechce se ani věřit, že fotit začala tato 25letá maminka z Hradce Králové před pár měsíci. Už teď její tvorbu obdivují tisíce Čechů. Jak sama říká – k fotografování ji přivedlo narození syna. Místo […]

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 15.03.2016
Komentáře k článku 0 Komentářů Rubrika článku Rozhovory
Co dělat poté, co koupím objektiv a předtím, než ho začnu užívat

4 věci, které MUSÍTE udělat před tím, než se stanete profesionálním fotografem

Uvažujete nad skokem od amatérské fotografie k profesionální? Vítejte v klubu!   V dnešní době existuje mnoho profesionálních fotografů, kteří tak říkajíc, berou všechno jen proto, aby se uživili. Nicméně v profesionálním fotografování na vás čeká mnoho výzev. Zde jsou čtyři základní body, které by si měl pročíst každý fotograf, který se chystá udělat z koníčka svoji profesi.   1. [&helli

Autor článku Karolína Herzogová Datum článku 30.03.2015
Komentáře k článku 0 Komentářů Rubrika článku Zajímavosti
Fotomodeling pixabay

Jak se naučit pózovat? Chce to trénink

Pózování se může zdát jako snadná činnost, ale není tomu tak. Modelka bývá hodnocena právě podle toho, jak dobře zvládá pózovat a koordinovat své pohyby. Jak se tedy naučit pózovat co nejlépe?   Pokud už nejste v modelingové agentuře, kde vás kompletně ohledně pózování zaškolí, pak narazíte na problém, který se týká pózování. Něco se […]

Autor článku Šárka Turčeková Datum článku 24.02.2016
Komentáře k článku 0 Komentářů Rubrika článku Fotomodeling