Kurz fotografování: FotoVýzva

  • 21 dní intenzivního výcviku
  • Na každý den fotografické cvičení v pdf
  • Vhodné i pro úplné začátečníky
  • Kombinace e-mailů, přes 5 hodin videa, textů a cvičení
  • Video ve fullHD

20

prodaných
kurzů

1,990.00 Kč2,900.00 Kč

Zrušit výběr
» Více informací

Kurz fotografování FotoVýzva je pro všechny, kdo se chtějí naučit ovládat zrcadlovku jednoduchým způsobem. Krom jednotlivých kapitol s na sebe navazujícími informacemi o ovládnutí zrcadlovky, kompozice, barevné teploty, ale třeba i fotografování portrétu nebo krajiny na vás čekají praktická foto-cvičení. Na každý den je pro vás připraveno jedno, které bude souviset s danou kapitolou. Osvojíte si tedy i používání zrcadlovky v praxi, naučíte se vytvářet správné kompozice i práci s modelem nebo modelkou. Kurz je rozdělen na 21 částí (dní), které obsahují podrobnou kapitolu s videokurzem, textovou teorií a cvičením. Tyto kapitoly se na konci kurzu spojí do mozaiky s názvem perfektní fotografie. A nezůstane jen u planého řečnění!

Na konci tohoto interaktivního kurzu se budete moci chlubit perfektními snímky profesionální úrovně. Pokud ne, vrátíme vám peníze.

Získáte doživotní přístup ke kapitolám, cvičením i komunitě v uzavřené facebookové skupině a můžete se tak k jednotlivým dnům vracet. Jelikož je FotoVýzva postavena jako interaktivní kurzu na rozdíl od nudných a nezáživných kurzů pro začínající fotografy, bude vás den za dnem pobízet ke zlepšení svých fotografických dovedností.

Ukázka z kurzu

Přehled kapitol

Poznejte dokonale svůj fotoaparát

První kapitola FotoVýzvy bude věnována poznávání zrcadlovky a objektivu. Víte, kde se nachází aretace objektivu a k čemu slouží? Anebo jak si nejlépe nastavit funkční tlačítko? Jak se označují objektivy a podle čeho se rozdělují? Cesta k perfektním fotografiím profesionální úrovně začíná u bezchybného ovládnutí techniky.

Co se naučíte:
- Jaká jsou nejdůležitější tlačítka na zrcadlovce
- Který parametr si nastavit na funkční tlačítko
- Jaké volit objektivy a čím se od sebe odlišují
- Čím se liší formáty, do kterých můžete fotit a kdy jaký použít

Než vyrazím fotit

Zodpovědná příprava je mnohdy důležitější než samotné fotografování. Proto si hned na začátku osvojíte několik návyků, díky kterým vás při ostrém focení už nic nepřekvapí. V kapitole „Než vyrazím fotit“ si ukážeme, na co všechno se dá při přípravě zapomenout a jak se tomu nejlépe vyhneme.

Co se naučíte:
- Rituál profesionálů před každým focením
- Nejdůležitější věci, na které nesmíte zapomenout
- Kde najdete nejspolehlivější meteorologické podmínky

Tři podmínky dokonalé fotky: závěrka, clona a ISO

Správnou fotografii dělá z velké části správné nastavení fotoaparátu. Nejdůležitějšími parametry je rychlost závěrky, clonové číslo a hodnota ISO. V následující kapitole se dozvíte nejen funkci těchto „tří králů“ profesionálního snímku, ale také to, jak je ideálně kombinovat. Všechny informace se dozvíte z praktických ukázek a z opravdového fotografování se zrcadlovkou.

Co se naučíte:
- Rychle kombinovat správnou závěrku, clonu a ISO
- Používat dlouhý čas závěrky v praxi
- Perfektně pracovat se clonou a hloubkou ostrosti
- Jak zjistit nejvyšší ISO, které vaše zrcadlovka zvládne

Fotografie je o světle

Jednou z vlastností skvělé fotografie je dobré světlo. V této obsáhlé kapitole se podíváme na světlo umělé, které se dělí na zábleskové a trvalé. O těchto profesionálních technikách svícení promluví i fotograf Petr Kuchař, který se věnuje glamour a aktu. Zjistíte jak světlo směrovat a jakou volit sílu.

Co se naučíte:
- Profesionálně osvětlovat portréty
- Jak pracovat se směrem a sílou světla
- Jaký je rozdíl mezi zábleskovými a trvalými světly

Co dělat, aby byly vaše fotografie dokonale ostré?

Věděli jste, že existuje hned několik důvodů, kvůli kterým nemusí být vaše fotografie bezvadně ostré? Na vině můžou být špatně nastavené ostřící body, třas rukou, které drží fotoaparát, ale i špatně zvolená závěrka anebo clona. Jak se všem nástrahám ostřením vyhnout si ukážeme v industriálních prostorách staré opuštěné teplárny.

Co se naučíte:
- Jaké existují druhy ostření
- Které ostření se hodí do konkrétních situací
- Na co si dát při ostření pozor a proč ho nenechávat na zrcadlovce

Kompozice - Ocelové pilíře fotografie

Již před stovkami let malíři věděli, že obraz musí být komponován tak, aby oko diváka přitáhly ty správné podněty. Ani ve fotografii tomu není jinak! Vždyť právě ono důmyslné a staletími prověřené rozmístění objektů na obraze či snímku je to, co odlišuje amatérskou fotografii od profesionální. Vydejte se s námi do prostor opuštěného nákladového nádraží, kde si ukážeme nespočet kompozičních pravidel, které se při fotografování používají.

Co se naučíte:
- Nejpoužívanější kompoziční pravidla
- Co to znamená zlatý řez a kde ho hledat
- Jak využít popředí, aby fotce přidalo na hloubce
- Jak snadno využívat diagonální linie

Ovládněte dokonalou barevnost svých fotografií

Snímky zabarvené do modra nebo do oranžova jsou častým problémem začínajících fotografů, kteří nevědí jak z této lapálie ven. V této kapitole Vás naučíme na fotoaparátu bezchybně vyvážit bílou tak, aby stoprocentně odpovídala realitě, a to jak při focení v exteriéru, tak v interiéru.

Co se naučíte:
- Návod ke správnému vyvážení bílé
- Zobrazení naprosto totožných barev tak, jak vypadají ve skutečnosti

Aby fotky nebyly tmavé ani světlé – aby byly perfektní

Jak je možné, že se vám fotografie zobrazují v počítači světlejší anebo tmavší, než jste je viděli na počítači? Za touto chybou můžeme hledat buď špatně nastavené hodnoty při fotografování anebo nepřesné zobrazení na LCD displeji. Ale co s tím? Výborným nástrojem, který vám pomůže fotografii optimalizovat, a to jak při samotném fotografování, tak při dodatečných počítačových úpravách, je histogram. Naučte se s ním pracovat stejně dobře, jako profesionálové!

Co se naučíte:
- Pracovat se špatně exponovanými fotkami
- Používání histogramu v praxi

Přesný pracovní recept – Kouzlo portrétování

Portrét je tou nejoblíbenější fotografickou disciplínou. Není divu – vždyť lidé a jejich emoce jsou krásné, fascinující a inspirativní, stejně jako vaše rodina a přátelé. Proto jsme mu věnovali celou jednu kapitolu, ve které se naučíte fotografovat jak venku, tak vevnitř, a to za použití těch nejprofesionálnějších, a zároveň nejekonomičtějších fotografických postupů. Tato kapitola má hodnotu 890 Kč, v rámci tohoto kurzu fotografování ji získáváte zdarma.

Co se naučíme:
- Fotit skvělé portrétní fotky v exteriéru i interiéru
- Přesné nastavení fotoaparátu
- Jaké jsou nejkrásnější a nejpřirozenější pózy
- Pracovat s odraznou deskou
- Poznáte ty nejúspěšnější Hollywoodské techniky

Přesný pracovní recept – Zoologické fotografické žně

Málokde najdete tolik příležitostí pro fotografování a zlepšování svých dovedností, než je tomu při návštěvě Zoologické zahrady. Nejen že zde najdete desítky druhů zvířat, které byste v divoké přírodě střední Evropy jen těžko hledali, ale zároveň se naučíte správně komponovat, fotit přes sklo i přes plot anebo hledat dokonalé pozadí či popředí. V kapitole vás krom dobrodružné výpravy do pražské Zoo čeká povídání jednoho z nejpovolanějších fotografů zvířat – Petra Bambouska, který poodhalí techniky profesionálů.

Co se naučíme:
- Fotit zvířata v ZOO jako by byly v divoké přírodě
- Přesné nastavení fotoaparátu
- Nahradit pozadí popředím
- Jak z fotky odstranit odlesky, ale i celé ploty

Přesný pracovní recept – Dech beroucí krajina

Fotografování krajiny je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších foto-disciplín. A kdo by se divil? Vypravíte se s námi na dech beroucí místa v Čechách i sousedním Německu, kde vás naučíme správně komponovat, vybírat to nejvhodnější světlo, přemýšlet o popředí i pozadí, ale také pracovat s hloubkou ostrosti. Neochudíme vás ani o mistrovské techniky, které udělají z toho statického žánru dobrodružnou výpravu, neomylně končící znamenitou fotkou. Tato kapitola má hodnotu 890 Kč, v rámci tohoto kurzu fotografování ji získáváte zdarma.

Co se naučíme:
- Nejvhodnější čas a místo na focení krajiny
- Přesné nastavení fotoaparátu
- Profesionální triky při práci se stativem
- Jak složit jednu dokonalou fotku z více snímků

Lektor kurzu

Vaším prvním koučem bude Filip Obr, profesionální fotograf prestižních pražských hotelů s více než 10ti letou zkušeností. Druhou trenérkou při Vaší cestě za dokonalým ovládnutím zrcadlovky bude Karolína Herzogová, fotografka a redaktorka, kterou znáte především z internetového magazínu Tipy jak fotit. Tito oba vám budou nápomocni jak v kapitolách a cvičeních, tak i osobně, a to díky uzavřené facebookové skupině, do níž získáte se zakoupením FotoVýzvy přístup. Do této skupiny budete moci přidávat fotografie z cvičení, konzultovat a hodnotit je s Filipem, Karolínou, ale i dalšími absolventy 21denní výzvy!  V kapitole o fotografování zvířat se na vás těší Petr Bambousek a v kapitole o fotografování portrétů nám bude zase pomáhat Petr Kuchař. 

Co kurzu říkají jeho účastníci?

Tým MasterClass

„"Buďte první, kdo napíše referenci. Není se čeho bát, pokud nebudete s on-line kurzem spokojeni, vrátíme Vám do 30 dnů peníze"“

 

1_2
5
9

Co všechno vám krabicová verze přinese?

 

Po zakoupení dostanete přístup do on-line sekce videí, přístup do uzavřené facebookové skupiny a každý den cvičení e-mailem. Navíc od nás ale dostanete do Vánoc zdarma na 16GB USB FlashDisku celý kurz, který si můžete následně přetáhnout do počítače. FlashDisk máte od nás jako dárek dále k používání. Můžete zde třeba uchovávat svoje fotografie! A nezapomeňte nám do poznámky k objednávce krabicové verze FotoVýzvy napsat, který náramek chcete – na výběr máte z 50mm a 24-70mm! 

1,990.00 Kč2,900.00 Kč

Zrušit výběr

Klikněte na tlačítko “Zakoupit” a na další stránce vyplňte formulář. Pokud zaplatíte on-line platební kartou, dostanete do několika minut do e-mailové schránky osobní přihlašovací údaje do on-line kurzu. Poté se na této stránce přihlásíte a můžete začít sledovat výuková videa. Pokud zaplatíte bankovním převodem, přístup do on-line kurzu vám zašleme do e-mailu ihned po připsání platby.